Reklama

Reklama

Koźmin Wlkp. Uczniowie z Jedynki powoli wracają do szkoły

Opublikowano: ndz, 17 maj 2020 12:09
Autor:

Koźmin Wlkp. Uczniowie z Jedynki powoli wracają do szkoły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ponad dwóch miesiącach nieobecności w szkolnych murach, część uczniów z koźmińskiej SP nr 1 wraca do szkolnych ławek.

Reklama

Dwa miesiące to szmat czasu. Do tego jak wskazuje szef Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp., z powodu stanu epidemicznego w kraju, z jednej strony trzeba było zamknąć placówkę a z drugiej, zarządzać nią zdalnie i wirtualnie.

 

Włożono mnóstwo pracy, aby dzieci były bezpieczne i aby zapewnić jak najlepsze możliwości prowadzenia nauki zdalnej. Nauczyciele w tym czasie musieli się zmierzyć z wieloma problemami technicznymi i organizacyjnymi. Trzeba też wspomnieć, że w momencie kiedy pojawiło się zagrożenie koronawirusem, na 14 dni zdecydowałem zamknąć budynek, a pracowników administracji i obsługi wysłałem do domu, aby nie narażać ich na ewentualne niebezpieczeństwo - wskazuje Jacek Zawodny, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.

 

Natomiast „przerwę” w normalnym funkcjonowaniu szkoły pracownicy obsługi i administracji z „Jedynki” spożytkowali na odświeżenie bazy dydaktycznej. Teraz szkoła czeka na powrót, póki co, części swoich uczniów.    

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało od poniedziałku, 18 maja br. przywrócić możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju - wskazuje Jacek Zawodny.

 

I tak będzie również w koźmińskiej placówce.

 

Rodzice zdecydowali o posłaniu swoich dzieci do szkoły na zajęcia. Zapewniam, że będą one prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych. W szkole wprowadzono zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego - wyjaśnia dyrektor szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.