Reklama

Koźmin Wlkp. Trzech chętnych do przeprowadzenia remontu ulicy ks. Goja

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Trzech chętnych do przeprowadzenia remontu ulicy ks. Goja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po zakończeniu prac modernizacyjnych przy ul. ks. Goja, wprowadzona zostanie w tej części miasta, zmiana organizacji ruchu.

Remont ulicy ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp., która zlokalizowana jest w okolicy koźmińskich cmentarzy, przeprowadzony zostanie na całej jej długości, a więc ponad 300 metrów. Nawierzchnia zyska nowy dywanik asfaltowy. Dodatkowo po jednej stronie drogi wybudowany zostanie chodnik dla pieszych. Jego pojawienie wiąże się ze zmianą organizacji ruchu.

 

Po przebudowie ulica ks. Stanisława Goja stanie się ulicą jednokierunkową dlatego, że będzie na tyle wąska, że nie da się stworzyć drogi dwukierunkowej i jednocześnie wydzielić pasa ruchu dla pieszych. Ulica mogła być dwukierunkowa, ale bez chodnika. Zdecydowaliśmy się jednak na tę pierwszą opcję – zwracał uwagę kilka tygodni temu wiceburmistrz, Jarosław Ratajczak.

 

Jednocześnie uspokaja, że wprowadzone zmiany nie powinny nieść za sobą utrudnień dla kierowców.

 

Jednokierunkowość na tej drodze nie jest jakimś większym problemem, bo ulica Kosynierów, która jest nieco wcześniej, prowadzi od ul. Poznańskiej do Cieszyńskiego, a ulica Goja będzie prowadziła odwrotnie, od Cieszyńskiego do Poznańskiej, więc nie powinniśmy się martwić o jakieś kłopoty w ruchu – zapewniał jakiś czas temu Jarosław Ratajczak.

 

Teraz koźmińscy samorządowcy, którzy na remont ul. ks. Goja zabezpieczyli w budżecie 400 tys. zł, muszą wybrać spośród trzech firm, które przystąpiły do rozpisanego przetargu - Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wlkp. (308 tys. zł), Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna (271 tys. zł) oraz DROBUD z Jarocina (330 tys. zł) – wykonawcę inwestycji. Prace remontowe mają zakończyć się w październiku br.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE