Reklama

Koźmin Wlkp. Śmigłowiec ratunkowy przyleciał do 95-latki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Śmigłowiec ratunkowy przyleciał do 95-latki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniował w Koźminie Wielkopolskim.

Do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wielkopolskim.

 

Dyżurny skierował do zdarzenia jednostkę OSP Koźmin Wlkp. i jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie – wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Z racji tego, że strażacy dotarli na miejsce wezwania jako pierwsi – udali się do poszkodowanej 95-latki, u której podejrzewano udar.

Na miejscu nie było służb medycznych, więc strażacy udali się do wskazanego w informacji miejsca i przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej – mówi Tomasz Patryas.

 

Kilka minut później, na wyznaczonym przez strażaków lądowisku przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. wylądował śmigłowiec LPR „Ratownik 21” z Michałkowa.

 

Strażacy pomogli w lądowaniu śmigłowca i przetransportowaniu niezbędnego sprzętu medycznego ze śmigłowca do osoby poszkodowanej – wylicza Tomasz Patryas.

 

Po tym, jak lekarz i ratownik medyczny LPR przebadali koźminiankę i udzielili jej pomocy medycznej – razem ze strażakami przetransportowali kobietę do helikoptera. 95-letnia mieszkanka Koźmina Wlkp. drogą lotniczą została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Zdjęcia: Szymon Sikora/OSP Koźmin Wlkp. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE