Reklama

Koźmin Wlkp. Remontują drogę Dębowiec – Wyrębin

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp.  Remontują drogę Dębowiec – Wyrębin - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, tegoroczny, pochłonie około 360 tys. zł.

W sumie droga Dębowiec – Wyrębin ma ponad kilometr długości. Prace modernizacyjne zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszym, który zaplanowano na 2020r., wyremontowanych zostanie ponad 500 metrów drogi.

 

Jest to droga, która została podzielona „na pół” dlatego, że ubiegaliśmy się o dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego i aby móc dwa razy skorzystać z tego wsparcia, musieliśmy inwestycję podzielić na dwa etapy. W przyszłym roku będziemy aplikować ponownie o wsparcie z tego programu, by móc skorzystać z podobnej kwoty – zapewnia Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

 

Mowa o programie wspierającym remonty dróg stanowiących dojazdy do pól, z którego koźmiński samorząd, do pierwszego etapu remontu drogi Dębowiec – Wyrębin, otrzyma wsparcie w kwocie 112.500 zł.

 

W przetargu na remont drogi Dębowiec – Wyrębin wzięły udział cztery firmy: PHU Tomasz Lewandowski z Kowalewa (406 tys. zł), Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wlkp. (483 tys. zł), Gembiak&Mikstacki z Krotoszyna (358 tys. zł) oraz PBH Marzyński z Jarocina (391 tys. zł). Najkorzystniejszą ofertę złożyła krotoszyńska firma i to ona przeprowadzi prace modernizacyjne. Realizacja inwestycji ma zakończyć się jeszcze w listopadzie br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE