Reklama

Reklama

Koźmin Wlkp. Rehabilitacja ponownie przyjmuje pacjentów

Opublikowano: śr, 6 maj 2020 14:21
Autor:

Koźmin Wlkp. Rehabilitacja ponownie przyjmuje pacjentów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddział funkcjonuje jednak w warunkach reżimu sanitarnego.

Reklama

Niemal miesiąc temu władze krotoszyńskiego szpitala zadecydowały o czasowym zamknięciu oddziału rehabilitacyjnego koźmińskiego szpitala. Miało to związek z wyryciem u dwóch pielęgniarek koronawirusa.

Te osoby jednak od 2-3 tygodni nie pracowały na oddziale i nie miały kontaktu zarówno z personelem, jak i pacjentami – informował Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Wówczas pobrano 40 wymazów, w tym 15 od chorych, którzy w tym czasie przebywali na oddziale. Wszystkie wyniki na obecność koronawirusa okazały się negatywne. 

 

Teraz Oddział Rehabilitacji z poddziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp. ponownie wraca do „życia” i wznowił przyjmowanie pacjentów.

Na oddział przyjętych zostało 5 pacjentów, którzy rozpoczęli już proces rehabilitacji. Co tydzień oddział przyjmować będzie kolejnych 5 chorych – wyjaśnia Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Praca personelu przebiega jednak w warunkach reżimu sanitarnego. Obowiązuje także całkowity zakaz odwiedzin chorych.

Jednocześnie szefostwo SP ZOZ informuje, że pacjenci ambulatoryjni, którzy korzystają z porad, znajdującej się w najniższej kondygnacji szpitala w Koźminie Wlkp., Poradni Położniczo-Ginekologicznej i Poradni Chirurgicznej, winni wchodzić do wnętrza budynku jedynie wejściem C (od strony wewnętrznej części szpitala).

Przypominamy także, że Pracownia RTG dla pacjentów ambulatoryjnych w Koźminie Wlkp. jest nieczynna. Badania RTG prosimy wykonywać jedynie w pracowni znajdującej się przy ul. Bolewskiego 4-8 w Krotoszynie – wyjaśnia Sławomir Pałasz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.