Reklama

Koźmin Wlkp. Oddali 38 litrów krwi [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Oddali 38 litrów krwi [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas zorganizowanej przez koźmińskich krwiodawców 24. akcji poboru krwi, po raz pierwszy tą życiodajną tkanką podzieliło się aż 11 dawców.

103 dawców miało ochotę podzielić się najcenniejszą tkanką jaką jest krew, podczas 24. akcji poboru krwi zorganizowanej przez oddział HDK w Koźminie Wlkp. Niestety przez badania przebrnęło tylko 85 i tylko ci zasiedli na fotelu i pozwolili sobie wbić igłę.

Rejestracja dawców trwała od godz. 9.20 do 13.30. Zaś pobór krwi zakończył się o godz. 14:30. W akcji wzięli udział m. in. druhowie z OSP Koźmin Wlkp., Wałków, Czarny Sad i Orla, koźmińscy harcerze oraz funkcjonariusze koźmińskiego komisariatu policji. W sumie oddano 37.950 ml życiodajnej tkanki.

 

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z Dawców, którzy odpowiedzieli na apel i podzielili się cząstką siebie. Cieszy również fakt, że wśród zarejestrowanych 11 Dawców zrobiło to po raz pierwszy. Niemożliwe po raz kolejny stało się realne i prawdziwe. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej rekordowej akcji, mimo bardzo trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii – przyznaje Wiesław Głuszek, szef koźmińskich krwiodawców.

 

Właśnie ze względu na panującą w kraju pandemię koronawirusa, akcja poboru krwi prowadzona była w reżimie sanitarnym. Każdy kto chciał oddać krew wypełniał m.in. specjalnie przygotowaną ankietę a także miał mierzoną temperaturę. Aby zapewnić bezpieczną przestrzeń i odległość rozstawiono namioty, w których dawcy mogli bezpiecznie wypełniać ankiety. Zaś dla bezpieczeństwa swojego zdrowia i innych, dawcy zakrywali nos i usta maseczkami lub przyłbicami.

 

W organizację akcji zaangażowana była m. in. obsługa Klubu Seniora i członkowie zarządu Klubu HDK PCK w Koźminie Wlkp. oraz druhowie z OSP Koźmin Wlkp. i harcerze z koźmińskiego hufca. Z kolei w dowód wdzięczności za oddane krople krwi, dawcy zostali obdarowani upominkami oraz nagrodami.

 

Foto: HDK Koźmin Wlkp.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE