Reklama

Koźmin Wlkp. Niemal 200 tys. zł na odbiór folii rolniczej

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Niemal 200 tys. zł na odbiór folii rolniczej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tyle wynosi dofinansowanie ze środków zewnętrznych, jakie gmina otrzymała na zbiórkę odpadów z działalności rolniczej.

Kasa w wysokości 175 tys. zł, pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i ma być przeznaczona na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Usuwanie odpadów z folii rolniczej, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag”.

W dniu 25 czerwca 2020 r. został ogłoszony przetarg nieograniczony, którego przedmiotem jest wyłonienie podmiotu, który zajmie się odbiorem, transportem oraz poddaniem odzyskowi lub unieszkodliwieniu odpadów pochodzących z działalności rolniczej na terenie gminy Koźmin Wielkopolski w 2020 roku tj. odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Wpłynęła tylko jedna oferta – od firmy Jopek Recykling Jopek Dawid z Fabianowa – która za wykonanie zadania zażądała 159 tys. zł.

 

Harmonogram i szczegóły akcji zbierania odpadów zostaną podane w późniejszym terminie. W pierwszej kolejności odpady zostaną odebrane od rolników, którzy w 2019 r. złożyli informacje o prognozowanej ilości tych odpadów – czytamy w komunikacie koźmińskiego magistratu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE