Reklama

Koźmin Wlkp. Kupili chryzantemy i rozdawali je mieszkańcom [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Kupili chryzantemy i rozdawali je mieszkańcom [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 5 tysięcy ciętych i 750 doniczkowych chryzantem odkupiła od producentów kwiatów z terenu gminy Koźmin Wlkp. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kwiaty zostały po tym, jak 1 listopada zamknięto cmentarze i producenci kwiatów nie mogli sprzedać swoich produktów.

 

Kwiaty trafiły do urzędu miejskiego w Koźminie Wlkp.

 

Kwiaty, których nie sprzedano po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na 1 listopada trafiły na mogiły zasłużonych mieszkańców, a także w miejsca pamięci na terenie miasta i gminy. Część kwiatów ozdobiła klomby w koźmińskim parku i skwer Jana Pawła II – mówią koźmińscy urzędnicy.


Część kwiatów przekazano koźmińskim harcerzom, którzy rozdawali je mieszkańcom gminy Koźmin Wlkp.

 

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu trzech godzin nasi harcerze rozdali pięć tysięcy kwiatów – podsumowuje akcję Artur Minta, komendant hufca.

 

Kwiaty trafiły także na koźmińskie klomby i skwery.

 

Sołtysi Borzęciczek, Pogorzałek, Mokronosa i Wałkowa odebrali chryzantemy od jednego z lokalnych ogrodników i rozwieźli je na cmentarze, przyozdabiając nimi groby zasłużonych mieszkańców oraz zapomniane mogiły.

 

Koźmińscy harcerze zorganizowali także akcję „102 chryzantemy na 102 lata niepodległości”. W ramach akcji druhowie rozdali mieszkańcom 102 kwiaty doniczkowe, które następnie przyozdobiły mogiły, tablice i pomniki poświęcone osobom walczącym o Niepodległą Polskę.

 

 

Wsparcie dla lokalnych ogrodników było możliwe dzięki dobrej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, ZHP Hufcem Koźmin Wielkopolski, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - oddział w Krotoszynie, sołtysami oraz producentami kwiatów. Wszystkim serdecznie dziękujemy – podkreślają urzędnicy z Koźmina Wlkp.

 

Foto: Stanisław Jurga UMiG, harcerze z hufca ZHP w Koźminie Wlkp., sołtyska Borzęciczek, sołtyska Wałkowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE