Reklama

Koźmin Wlkp. Chcą wybudować mieszkania dla osób niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Chcą wybudować mieszkania dla osób niepełnosprawnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowo wybudowany obiekt stanąłby w sąsiedztwie koźmińskiego ZAZ-u. Inwestycja kosztować ma około 2.5 mln zł.

Mowa o tzw. mieszkaniach chronionych dla osób niepełnosprawnych, które mogą samodzielnie funkcjonować, ale potrzebują pewnego nadzoru.

 

W budynku mają znajdować się mieszkania dla 20 osób, plus dla 10 osób dochodzących, a więc takich, które na co dzień mieszkają we własnym lokum, ale tutaj będą przychodzić np. na rehabilitację – wskazuje Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.Inwestycja pn. centrum opiekuńczo-mieszkalne warta jest około 2.5 mln zł i może liczyć na wsparcie finansowe z budżetu państwa. Czy je otrzyma, dowiemy się jeszcze w tym roku.

 

Dofinansowanie jest na poziomie 90%, a więc tylko 10% wkładu własnego. Dodatkowo jeszcze przez 3 lata państwo finansuje funkcjonowanie takiego obiektu. Dwa lata temu, w pobliżu ZAZ, kupiliśmy grunt. Mamy przygotowany projekt i teraz złożyliśmy wniosek do urzędu wojewódzkiego i czekamy za rozstrzygnięciem – mówi włodarz Koźmina Wlkp.

 

Kto może liczyć na miejsce w centrum opiekuńczo-mieszkalnym?

 

Podejrzewam, że część obsady będą stanowiły osoby pracujące w ZAZ-ie, plus osoby niepełnosprawne wytypowane przez ośrodki pomocy społecznej, które mogą samodzielnie funkcjonować pod pewnym nadzorem, a chciałyby zacząć życie na własną rękę. Oczywiście priorytetem będą dla nas mieszkańcy gminy Koźmin Wlkp., bowiem kiedyś proponowałem innym burmistrzom partycypacje w kosztach powstania centrum, ale żaden nie wyraził chęci. Natomiast jeśli będą wolne miejsca, to nie widzę przeszkód, by osoby z innych gmin trafiły do tego ośrodka – zapewnia Maciej Bratborski.

 

Gdyby samorządowcom udało się pozyskać dofinansowanie ze środków rządowych, wiosną zostałby rozpisany przetarg na budowę obiektu.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE