Reklama

Koźmin Wlkp. Będzie żłobek dla 30 dzieci i kilka oddziałów zerówki

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. Będzie żłobek dla 30 dzieci i kilka oddziałów zerówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W takim układzie, po zakończeniu przebudowy, będzie niebawem funkcjonowała była podstawówka przy Klasztornej.

Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę części budynku po byłej szkole podstawowej przy ul. Klasztornej w Koźminie Wlkp., w której niebawem będzie się mieścił „Klub Malucha” a także oddziały zerówkowe.

 

W sumie do przetargu stanęły cztery firmy - „Hurst” z Sierakowa (999 tys. zł), „Bud-Rem” z Jarocina (983 tys. zł), „Marzyński” z Jarocina (784 tys. zł) oraz „Kubiak” z Krotoszyna (775 tys. zł). Prace modernizacyjne przeprowadzi krotoszyńskie przedsiębiorstwo.

Ściany wewnątrz obiektu pozostają bez zmian i ich nie ruszamy. Zostaną tylko zaadaptowane na potrzeby żłobka pomieszczenia, jak choćby np. toalety. Natomiast na piętrze zorganizowane zostaną oddziały zerówkowe po to, by odrobinę „poluźnić” warunki w placówce przedszkolnej przy Boreckiej – wyjaśnia Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

 

Pierwotnie zakładano, że obiekt zostanie oddany do użytku i uruchomiony już od września. Plany samorządowcom pokrzyżował jednak koronawirus.

Przesunęło się w czasie podpisanie umowy z urzędem marszałkowskim na dofinansowanie przebudowy a także przyszłe funkcjonowanie placówki, na co otrzymaliśmy 1.5 mln zł, a bez tej umowy nie mogliśmy rozpisać przetargu na przeprowadzenie prac – wskazuje włodarz Koźmina Wlkp.

 

Dlatego placówka, w której znajdzie się miejsce dla 30 dzieci w żłobku i 6 oddziałów zerówkowych, ma ruszyć od listopada br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE