Reklama

Koźmin Wlkp. 2 mln zł na modernizację internatu przy Boreckiej

Opublikowano:
Autor:

Koźmin Wlkp. 2 mln zł na modernizację internatu przy Boreckiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Środki na realizację inwestycji mają pochodzić z pożyczki zaciągniętej w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Zgodę na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 2.5 mln zł, w ramach Jessica 2 z Banku Gospodarstwa Krajowego, na ostatniej sesji rady miejskiej wyrazili koźmińscy radni. Kasa zostanie spożytkowana na modernizację budynku dawnego internatu przy ul. Boreckiej w Koźminie Wlkp. Inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku.

 

W tym roku pewnie uda się tylko przeprowadzić kwestie formalne związane z zaciągnięciem pożyczki a sama realizacja zadania przypadnie na 2021r. - tłumaczy Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

 

Czy poza sumą pożyczki z BGK. samorząd będzie dokładał do zadania jeszcze środki z własnej sakwy?

 

Myślę, że kwota zawarta w pożyczce wystarczy na wykonanie tego zadania, choć zakres prac jest duży tym bardziej, że wiele rzeczy musieliśmy zrobić pod dyktando konserwatora zabytków. Natomiast chcemy to zrobić porządnie, tak by obiekt służył na lata – zapewnia włodarz miasta kwiatów i zieleni.

 

Zamysł rządzących w Koźminie Wlkp. jest taki, aby część referatów z urzędu miasta przy Starym Rynku, przenieść do zabytkowej willi przy ul. Boreckiej, która na początku XX w. była m.in. siedzibą władz powiatowych a później przez wiele lat mieścił się tam internat dla uczniów koźmińskiego ogólniaka.

 

Na parterze mieścić się będzie wydział ewidencji ludności oraz Urząd Stanu Cywilnego. Stworzona zostanie także sala ślubów. Na piętrze z kolei będzie salka sesyjna dla rady miejskiej, plus biura dla rady – wylicza Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE