Reklama

Wielkopolska. 500 łóżek dla pacjentów z COVID-19

Opublikowano:
Autor:

Wielkopolska. 500 łóżek dla pacjentów z COVID-19 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Tyle ma pomieścić szpital tymczasowy, który niebawem ma zostać uruchomiony na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z realizacją przedsięwzięcia, wojewoda wielkopolski powołał do życia grupę roboczą, która koordynuje stworzenie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, szpitala tymczasowego dedykowanego pacjentom zmagającym się z koronawirusem.

Obecnie na obiektach MTP trwają prace przygotowawcze, związane z infrastrukturą techniczną. Zgodnie z planem Wielkopolska ma być jednym z pierwszych województw, w którym ruszy szpital tymczasowy a ten ma zajmować powierzchnię ponad 30 tys. metrów kwadratowych.

 

Zgodnie z założeniami ma on docelowo pomieścić około 500 łóżek oraz dodatkowych ponad 40 łóżek respiratorowych. Działania placówki tymczasowej będzie nadzorował szpital im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, który ma już doświadczenie w zakresie opieki i koordynacji pacjentów z COVID-19. Obecnie trwa kompletowanie kadry medycznej. W tej sprawie wojewoda rozmawiał już z Wielkopolską Izbą Lekarską i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

 

W najbliższych dniach ma ruszyć strona rekrutacyjna dla lekarzy, pielęgniarek, techników elektroradiologii, ratowników i opiekunów medycznych czy wolontariuszy, którzy będą chcieli pracować w szpitalu tymczasowym.

 

Liczymy na każdą parę rąk, każde wsparcie. Ta pomoc jest bezcenna – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

 

W związku z organizacją szpitala covidowego na terenie MTP wojewoda powołał również pełnomocników – ds. medycznych doktor Luiza Maria Korol i ds. technicznych, Krzysztof Kołcz, kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

Stworzenie szpitala to ogromne wyzwanie organizacyjne, zarówno w aspekcie jego budowy, jak i późniejszego funkcjonowania. Na dziś prace przebiegają zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że do końca listopada uda się rozpocząć funkcjonowanie placówki. Jestem zbudowany współpracą z miastem, MTP i szpitalem przy Szwajcarskiej. Na bieżąco rozwiązujemy problemy, które pojawiają się na horyzoncie. Robimy to po wielkopolsku, czyli porządnie – przekonuje wojewoda wielkopolski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE