Reklama

Pieniądze za szczepienia dla Kół Gospodyń Wiejskich

Opublikowano: pt, 16 lip 2021 13:31
Autor: | Zdjęcie: www.gov.pl

Pieniądze za szczepienia dla Kół Gospodyń Wiejskich - Zdjęcie główne

Premier Mateusz Morawiecki z paniami z KGW. | foto www.gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Rząd rusza z kolejnym pomysłem zachęcania Polaków do szczepień przeciwko koronawirusowi. Tym razem akcja skierowana jest do Kół Gospodyń Wiejskich, które – za promowanie szczepień – dostaną pieniądze.

Reklama

Gospodynie pieniądze mogą zdobyć zarówno poprzez organizowanie imprez promujących szczepienia, jak i dzięki zdobyciu określonej liczby osób, które zdecydują się na szczepienie.

Festyn #SzczepimySię z KGW

Koła Gospodyń Wiejskich mogą zorganizować festyn, podczas którego będzie działał punkt szczepień. 

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku spełnienia wymogów ARiMR przekazuje środki na organizację wydarzenia. Budżet wynosi 40 mln zł i założony jest na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” do wyczerpania puli – czytamy na stronie rządowej.

Kwota dofinansowania 1 wydarzenia wynosi maksymalnie 8 tys. zł. Czas trwania Festynu może wynosić 1-3 dni, a każde koło może zorganizować do 3 akcji.

By dostać pieniądze na organizacje festynu – KGW musi spełnić określone warunki:

 • zapewnienie możliwości szczepienia dla uczestników przez min. 5h, na podstawie umowy Koła Gospodyń Wiejskich z punktem szczepień (wzór umowy będzie dostępny na stronie gov.pl/szczepimysie/kgw, która zostanie uruchomiona wraz ze startem programu),
 • zamieszczenie informacji o wydarzeniu w mediach lokalnych i społecznościowych,
 • rozliczenie wydatków – przez formularz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
 • zapewnienie szczepienia 2. dawką, najlepiej w tym samym miejscu,
 • czas trwania akcji: do 30 września 2021 r.

Premia za Szczepienia KGW

To jednak nie wszystko – jeżeli na festynie zorganizowanym przez KGW zaszczepi się minimum 100 osób – Koło Gospodyń Wiejskich dostanie pieniądze. 

Premię za Szczepienia KGW mogą uzyskać wszystkie koła organizujące festyn, na którym zostanie zaszczepionych minimum 100 osób pierwszą dawką – informuje rząd.

Po spełnieniu tego warunku koło gospodyń wiejskich otrzyma środki finansowe za każdą osobę zaszczepioną podczas festynu:

 • 15 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku poniżej 60 roku życia,
 • 30 zł za zaszczepienie pierwszą dawką osoby w wieku powyżej 60 roku życia.

Budżet na wypłaty premii wynosi 30 mln zł – środki wypłacane są na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” do wyczerpania puli.

KGW na Medal #SzczepimySię

Pieniądze otrzymają także KGW, które zdobędą najwięcej punktów za szczepienia. 

Ogólnopolski konkurs na najlepszych 1000 wydarzeń w Polsce według liczby zdobytych punktów za szczepienia. Sposób liczenia punktów w konkursie: 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej przed rokiem 1962, 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby urodzonej nie wcześniej niż w 1962 r. Atrakcyjne nagrody wygrywają Koła Gospodyń Wiejskich, których festyn zdobędzie najwięcej punktów – czytamy w rządowym komunikacie. 

Nagrody:

 • 100 tys. zł za 1. miejsce;
 • 50 tys. zł TOP 3;
 • 25 tys. zł dla TOP 10;
 • 10 tys. zł dla TOP 100;
 • 5 tys. zł dla TOP 500;
 • 1 tys. zł dla TOP 1000;

Uwaga! Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zaszczepienie minimum 100 osób pierwszą dawką podczas festynu.

Liczba osób zaszczepionych podczas wydarzenia obliczana jest przez Centrum e-Zdrowia na podstawie wystawionych e-kart szczepień z numerem wpisu do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich danego koła gospodyń wiejskich w polu “Uwagi”.

Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Ostatnią opcją zdobycia pieniędzy za promowanie szczepień jest fotka z festynu.

Dodatkowy element programu #SzczepimySię z KGW to konkurs na najładniejsze zdjęcie z Festynu promującego szczepienie przeciw COVID-19. Najładniejsze zdjęcie zostanie wybrane w drodze głosowania przez stronę internetową gov.pl/szczepimysie/kgw, która zostanie uruchomiona wraz ze startem programu/

Za zajęcie 1 miejsca KGW otrzyma 25 tys. zł. KGW, które znajdzie się w TOP 3 zdobędzie 15 tys. zł, koła z TOP 10 po 5 tys. zł, a KGW z TOP 100 po 1,5 tys. zł. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.