Reklama

Krotoszyn. Zmiana funkcjonowania punktu poboru wymazów

Opublikowano:
Autor:

Krotoszyn. Zmiana funkcjonowania punktu poboru wymazów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Zmieniły się zasady funkcjonowania punktu poboru wymazów w kierunku COVID-19 działającego przy szpitalu przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie.

Reklama

Punkt poboru wymazów w kierunku COVID-19 działa w kontenerze przed szpitalem przy ulicy Bolewskiego w Krotoszynie.

Od 13 czerwca zmieniły się godziny pobierania wymazów. Teraz punkt jest czynny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:00 do 10:00. 

 

Próbki pobierane są tylko i wyłącznie od osób przebywających w samochodach. Wymaz pobierany będzie od pacjentów, którzy wcześniej zarejestrują się telefonicznie – informował na portalu krotoszynska.pl Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu 690 446 430.

Jeżeli wymaz pobierany jest od kierowcy – musi on przyjechać do punktu pobrań sam.

Jeżeli natomiast wymaz pobierany jest od pasażera – musi on usiąść na tylnym siedzeniu od strony kierowcy. Kierowca i pasażer powinni mieszkań w jednym gospodarstwie domowym, w samochodzie nie mogą przebywać osoby trzecie.

Oznakowany wjazd na teren Szpitala do punktu pobrań wymazów w kierunku COVID-19 znajduje się od ul. Bolewskiego. Oznakowany jest tablicami z napisem Punkt pobrań COVID-19 i strzałkami wyznaczającymi kierunek jazdy. Pacjenci podjeżdżają do punktu wyznaczoną trasą. Należy przyjeżdżać na umówioną godzinę, podaną podczas rejestracji!!! 
 
Po dojechaniu do kontenera przy którym nastąpi pobranie wymazu, należy zatrzymać samochód w wyznaczonym liniami miejscu, wyłączyć silnik i otworzyć szybę od strony osoby, która będzie miała pobierany wymaz. 
 
Pacjentom pod żadnym pozorem nie wolno opuszczać samochodu. Z personelem punktu komunikować będą się poprzez otwartą szybę. 
 
Należy obowiązkowo posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL osoby, u której wykonywane będzie badanie. 
 
Pacjenci zobowiązani są do przestrzegania zasad higieny i społecznego dystansu.   
 

Pobranie wymazu

Kierowca i pacjenci zobowiązani są do prawidłowego noszenia maseczki, zakrywającej usta i nos. Osoba, która będzie miała pobrany wymaz, ściąga maseczkę tylko na moment pobrania wymazu. 
 

Wyjazd z punktu pobrań

Po pobraniu wymazu, należy założyć maseczkę i niezwłocznie odjechać z miejsca pobrania dalszą, oznakowaną trasą. Ruszając z miejsca pobrania, należy skręcić w lewo, za budynkiem szpitala. Wyjazd na ul. Bolewskiego znajduje się pomiędzy budynkiem Stacji Dializ a Zakładem Rehabilitacji.   
 

Krotoszyn. Płatne testy na koronawirusa

 
Szpital w Krotoszynie wykonuje także płatne badania PCR w kierunku koronawirusa dla osób, które nie posiadają lekarskiego skierowania na badania.
 
SPZOZ w Krotoszynie badanie na obecność koronowirusa SARS-CoV-2, metodą RT-PCR wykonuje również komercyjnie dla osób nie posiadających skierowania – wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiego szpitala.
 
 
Cena badania to 450 zł. Badania przeprowadzane są w Pracowni Diagnostyki Mikrobiologicznej (Pracownia Bakteriologii) - ul. Młyńska 2 w Krotoszynie (wejście od strony szpitala przy ul. Bolewskiego) od poniedziałku do piątku godzinach od 11:-0 do 12:00. Nie ma konieczności rejestracji.
 
Podstawą do pobrania wymazu jest okazanie potwierdzenie wpłaty z tytułu badania.
 

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy