Reklama

Koronawirus w DPS Baszków. 16 pracowników nadal z dodatnim wynikiem.

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koronawirus w DPS Baszków. 16 pracowników nadal z dodatnim wynikiem. - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Szef Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie przekonuje, że sytuacja epidemiczna w placówce, stabilizuje się. Po raz kolejny pobrano wymazy do badań. 16 wyników jest ciągle pozytywnych.

Reklama

Wyniki badań sprzed tygodnia, były mało optymistyczne. Z pobranych od pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie 307 wymazów, dodatni wynik na obecność koronawirusa w organizmie, stwierdzono u 144 osób.

 

Z administracji zostałem tylko ja, bo mam wynik ujemny. Wszyscy inni mają wynik dodatki i poszli do domu. Tak jak mówiłem wcześniej chciałbym dokonać wymiany personelu, ale nawet nie wiem ile osób będę miał do dyspozycji, bo sytuację będziemy konsultować z sanepidem – przyznał wtenczas Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.
 

Wówczas baszkowskiemu DPS-owi przedłużono kwarantannę do 14 października.

 

Od wczoraj nie mamy już urzędowej kwarantanny. Natomiast wprowadziłem taką wewnętrzną, „asekuracyjną” kwarantannę – przyznaje dyrektor DPS w Baszkowie.

 

Nadal nikt poza obiekt domu pomocy nie wychodzi. Obowiązuje także zakaz wchodzenia na teren placówki. Do badań pobrano również kolejne wymazy.

 

Po zakończeniu kwarantanny, nie ma już obowiązku przeprowadzania badań. Nie mniej jednak część pracowników z własnej woli, poddała się badaniu i z pobranych 46 wymazów, 16 okazało się pozytywnych, 25 ujemnych a 5 dało wynik niejednoznaczny. Natomiast nie badaliśmy mieszkańców – wyjaśnia Dionizy Waszczuk, szef baszkowskiego DPS-u.

 

Jednocześnie dodaje, że 10 mieszkańców DPS-u, obecnie przebywa w szpitalu.

 

Dziewięciu w Poznaniu a jeden w Koninie. Natomiast na koronawirusa zmarło od nas 5 osób – precyzuje dyrektor.

 

Jak zapewnia, dokonano także kolejnej wymiany personelu. Nie mniej jednak, ciągle brakuje odpowiedniej ilości rąk do pracy.

 

Nawet nie układamy grafiku, bo ludzie są jeszcze na zwolnieniach lekarskich. Powoli będą z nich wracać od poniedziałku (19 października – przyp. red.) i wówczas sytuacja zacznie się stabilizować. Myślę, że powrót do normalności potrwa około tygodnia – przyznaje Dionizy Waszczuk.

 

Z baszkowskiego DPS-u biegną też optymistyczne informacje.

 

Firma cateringowa, która przygotowuje posiłki dla pracowników zapewniła nas, że będzie te posiłki przygotowywała do końca października. Liczę jednak, że z przygotowywaniem posiłków dla pracowników, już od 21 października ruszy nasza kuchnia – przyznaje Dionizy Waszczuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy