Reklama

Koronawirus. Trudna sytuacja w Wielkopolsce. Rząd przedłuża obostrzenia

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 09:26
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Sytuacja w Wielkopolsce jest trudna – przyznał minister zdrowia, Adam Niedzielski. I zapowiedział przedłużenie obostrzeń wprowadzonych w walce z koronawirusem.

Reklama

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że choć w ostatnim czasie liczba zakażeń koronawirusem spadła, to nie można traktować tego jako stałej tendencji.  

Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń dają pewną nadzieję są zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je w optymistyczny sposób. (…) Cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach. Zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest ponad 78 procent, a respiratorów - niemal 79 procent. Te parametry są niebezpieczne  – przyznał Adam Niedzielski. 

 

KORONAWIRUS. TRUDNA SYTUACJA W WIELKOPOLSCE

Wzrost zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie odnotowano m.in. w Wielkopolsce. Dlatego też rząd zdecydował, że w przypadku, gdy liczba miejsc w szpitalach w naszym województwie będzie wyczerpana – będziemy mogli liczyć na pomoc medyczną województwa zachodnio – pomorskiego. 

Województwa wielkopolskie i dolnośląskie odczuły bardzo wysoką liczbę zachorowań. Oba województwa mogą liczyć na wsparcie innych regionów. Wielkopolsce pomagać będzie województwo zachodnio-pomorskie. Regionowi Dolnego Śląska wsparcie ma zapewnić województwo lubuskie – wskazywał Adam Niedzielski. 

Sytuacja jest tym trudniejsza, że – jak podkreślał Minister Zdrowia – w przyszłym tygodniu szpitale będą odczuwać skutki świątecznych zakażeń koronawirusem. 

Widzimy niewielki spadek dziennej liczby zachorowań. Proszę pamiętać, że ten spadek związany jest z okresem świątecznym. Fala zachorowań z zeszłego tygodnia właśnie teraz będzie przechodziła przez szpitale. Skutek zachorowań ze świąt będzie widoczny w przyszłym tygodniu – mówił podczas konferencji Adam Niedzielski. 

 

KORONAWIRUS. OBOSTRZENIA PRZEDŁUŻONO DO 18 KWIETNIA

Dlatego też rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń wprowadzonych 27 marca.  Pierwotnie miały one obowiązywać do piątku, 9 kwietnia. Teraz zostały one przedłużone do niedzieli, 18 kwietnia. 

W przyszłym tygodniu będziemy podejmować dalsze decyzje – zapowiedział Adam Niedzielski. 

 

OBOSTRZENIA W WALCE Z KORONAWIRUSEM - DO 18 KWIETNIA:

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych zostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.
  • W placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązuje zasada 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w placówkach do 100 metrów kwadratowych i 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych
  • Maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra w miejscach kultu religijnego. 
  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne zostają zamknięte. 
  • Zamknięte zostają przedszkola i żłobki, będzie zapewniona opieka dla dzieci medyków i służb porządkowych. 
  • Działalność obiektów sportowych ograniczona tylko do sportu zawodowego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.