Reklama

Koronawirus. Od soboty ostrzejsze przepisy w czerwonej strefie

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Od soboty ostrzejsze przepisy w czerwonej strefie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Ostrzejsze przepisy dotyczą m. in. zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej oraz działalności lokali. Zaostrzone restrykcje obowiązywać będą od najbliższej soboty.

Służby przede wszystkim będą surowo karały za niezasłanianie ust i nosa w miejscach, gdzie jest to niezbędne. Od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa będzie wprowadzony zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej.

 

Po pierwsze, bez maseczki, tam, gdzie to jest konieczne, może być tylko ta osoba, która posiada zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający brak możliwości noszenia maseczki - powiedział podczas konferencji Adam Niedzielski, minister zdrowia.

 

W przeciwnym razie możemy spodziewać się mandatu ze strony mundurowych. Ponadto resort zdrowia wprowadził od najbliższej soboty zakaz udostępniania lokali do imprez oraz potańcówek.

 

Niestety część lokali, które nie mają w swoim charakterze działalności gospodarczej, robienia imprez, które są zakazane we wszystkich strefach, udostępniały przestrzeń. Wprowadzamy przepisy, które spowodują, że każda impreza, która będzie się odbywała przy okazji - jak to tłumaczono - będzie naruszeniem przepisów – zapowiedział minister zdrowia.

 

Adam Niedzielski przypomniał także, że od najbliższej soboty wejdą w życie nowe obostrzenia, które zakładają m. in. zakaz działalności lokali w strefach czerwonych po godzinie 22.00. Zmianie ulegnie także od soboty ilość osób mogących wziąć udział w imprezach rodzinnych i w weselach – strefa czerwona (50 osób), żółta (75 osób) i zielona (100 osób).

Zmiany w przepisach dotyczą także zgromadzeń. Teraz odległość od poszczególnych zgromadzeń musi wynosić co najmniej 100 metrów a liczba uczestników np. manifestacji, nie może przekroczyć 150 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE