Reklama

Koronawirus. Wojewoda zwiększa liczbę covidowych łóżek

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Wojewoda zwiększa liczbę covidowych łóżek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O kilkaset łóżek ma się zwiększyć liczba miejsc dla osób chorych na koronawirusa w wielkopolskich szpitalach.

Buforem na najbliższe dni ma być ponad 300 nowych łóżek dla covidowców, zorganizowanych w szpitalach na terenie Wielkopolski. Najwięcej pacjentów ma docelowo przyjąć szpital w Wolicy, w którym dostępnych będzie 120 miejsc.

 

Dziś (15 października – przyp. red.)w Wielkopolsce mamy ponad 800 zakażeń. Szpital przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu jest prawie wypełniony – mam świadomość potrzeby jego odciążenia. Ale mam również świadomość, że zwiększenie liczby zakażeń musi spowodować elastyczność naszych działań. Elastyczność to szpitale blisko domu – tłumaczy wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

 

Łącznie na podstawie kilkunastu decyzji wojewody do 22 października do dyspozycji Wielkopolan będzie dostępnych blisko 1200 łóżek – obecnie jest ich ponad 830. Prócz Wolicy decyzje obejmą po kilkanaście covidowych łóżek m.in. w szpitalach w Kępnie, Międzychodzie, Ostrowie Wielkopolskim czy Środzie Wielkopolskiej.

Wojewoda docenił również dotychczasową pracę kadry medycznej i samorządowców.

 

Chcę również podziękować wszystkim, którzy są fundamentem w walce z COVID-19 – lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, dyrektorom szpitali, pracownikom NFZ-u, samorządowcom, którzy w rozmowach ze mną zgadzają się na tworzenie kolejnych łóżek w szpitalach przez nich zarządzanych – dodaje Łukasz Mikołajczyk.

 

Zaapelował również o to, by nie lekceważyć pandemii koronawirusa i obowiązku noszenia maseczek.

 

Każdy, kto dziś wygłasza poglądy o fikcyjnej pandemii, niech przestanie myśleć tylko o sobie, ale pomyśli o tych, którzy są obok. Którzy nie chcą tracić zdrowia, nie chcą umierać. Nie fundujmy sobie wzajemnie nieszczęścia. Bo nikt na to nie zasłużył. Dla nas jako wielkopolskiego społeczeństwa jest to test solidarności. Solidarności mimo uprzedzeń, własnych przekonań i poglądów – zwraca uwagę Łukasz Mikołajczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE