Reklama

Koronawirus w powiecie krotoszyńskim. Kolejne szkoły z nauczaniem zdalnym

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w powiecie krotoszyńskim. Kolejne szkoły z nauczaniem zdalnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kolejnych szkołach w powiecie krotoszyńskim pojawiają się przypadki zakażeń koronawirusem.

W związku z tym klasy, w których uczą się zakażone dzieci lub z którymi mieli kontakt zakażeni nauczyciele trafiają na kwarantannę, a dyrektorzy wnioskują o nauczanie zdalne.

 

Na początku września jeden przypadek koronawirusa stwierdzono w Szkole Podstawowej w Biadkach. W ubiegłym tygodniu zamknięta została Szkoła Podstawowa w Kuklinowie. Obie placówki powróciły już do normalnego systemu pracy.

 

Przypadki koronawirusa stwierdzono także w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Koźminie Wlkp., w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi i Szkole Podstawowej w Kobylinie – pisaliśmy o tym tutaj -> [W których szkołach wprowadzono nauczanie zdalne?]

Uczniowie jednej z klas koźmińskiego „Zamku” i jednej z klas podstawówki w Nowej Wsi kwarantannę kończą jutro i będą mogli wrócić do nauki stacjonarnej. W podstawówce w Kobylinie jedna z klas na nauczaniu zdalnym pozostanie do 8 października.

 

W tych szkołach, w których były już przypadki zakażenia i wprowadzono procedury – nie mamy dalszej transmisji wirusa. Sytuacja – przynajmniej na chwilę obecną – opanowana i nie ma dalszych zakażeń – podkreśla Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

 

Niestety, pojawiają się przypadki koronawirusa w innych szkołach w powiecie krotoszyńskim.

 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 5 nauczycieli i jednego ucznia.

W związku z tym uczniów z 10 klas i 4 nauczycieli, którzy mieli kontakty z osobami zakażonymi objęto kwarantanną. Kwarantanna obejmuje także środowiska domowe uczniów i nauczycieli – mówi Natalia Snadna, kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. wprowadzono nauczanie zdalne dla klas IV – VIII, które będzie obowiązywało do 5 października. Klasy I – III działają normalnie.

 

W Szkole Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. także potwierdzono przypadki koronawirusa. Zakażony jest jeden nauczyciel i jeden uczeń.

W kwarantannie są uczniowie 5 klas oraz 4 nauczycieli i ich środowiska domowe – mówi Natalia Snadna.

Zdalnym nauczaniem objęte zostały klasy VII i VIII.

Zdalne nauczanie potrwa do 5 października – mówi kierownik sekcji nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie.

 

 

Natomiast w Szkole Podstawowej w Starej Obrze stwierdzono dwa zakażenia koronawirusem, które dotyczą kadry pedagogicznej.

W Szkole Podstawowej w Starej Obrze nie ma kwarantann klasowych. Na podstawie dochodzenia epidemiologicznego udało się wytypować określone osoby z bliskiego kontaktu, które zostały objęte kwarantanną – wskazuje Natalia Snadna.

 

Dyrekcja szkoły nie zwróciła się do sanepidu z wnioskiem o zdalne nauczanie. Nauka w szkole odbywa się w trybie stacjonarnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE