Reklama

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Zamknięte cmentarze i praca zdalna

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Nowe obostrzenia. Zamknięte cmentarze i praca zdalna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (30 października) odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której przedstawiono nowe obostrzenia w walce z koronawirusem.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd podjął decyzję w sprawie cmentarzy w Dzień Wszystkich Świętych. Od jutra cmentarze zostają zamknięte. Rząd zdecydował, że zamknięcie cmentarzy będzie obowiązywać w sobotę (31 października), w niedzielę (1 listopada) i w poniedziałek (2 listopada).

Czekaliśmy z tą decyzją, ponieważ cały czas żyliśmy z tą nadzieją, że przynajmniej ta liczba zakażeń będzie trochę malała – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Przyznał również, że decyzja ta nie była łatwa.

Dla mnie to ogromny smutek i przygnębienie, bo też bardzo chciałem odwiedzić grób mojego ojca, mojej siostry. To jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Jednak to niesie ze sobą ogromne ryzyko i uznałem, że tradycja nie jest ważniejsza niż życie – podkreślał Mateusz Morawiecki.

 

PRACA ZDALNA

Kolejnym krokiem w walce z epidemią koronawirusa jest wysłanie pracowników administracji publicznej na pracę zdalną.

Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnie – muszą pracować zdalnie – mówi Mateusz Morawiecki.

Zarządzenie to obowiązuje od poniedziałku – przez dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia.

Szef rządu zaapelował również do prywatnych przedsiębiorców, by – jeżeli jest to możliwe – wysłali swoich pracowników na pracę zdalną.

Mój apel do przedsiębiorców, pracodawców. Tam gdzie możecie pozostawić pracowników na pracy zdalnej – pozostawcie ich na pracy zdalnej – mówił Mateusz Morawiecki.


SENIORZY MUSZĄ ZOSTAĆ W DOMU

Premier po raz kolejny zaapelował także do seniorów, by pozostali w domach.


Drodzy rodzice i dziadkowie – to wasze życie jest najbardziej zagrożone. Powyżej 70 roku życia to zagrożenie rośnie bardzo gwałtownie. Dziś nasz apel przyjmuje formę alarmu. Żeby seniorzy pozostali w domu. żeby przez najbliższe dwa tygodnie wszyscy, którzy mogą pozostać w domach – zostali w nich – mówił Mateusz Morawiecki.

 

W czasie konferencji premier zwrócił się także do kobiet, które protestują w całym kraju. Wskazał, że epidemia nie jest czasem na protesty i gromadzenie się.


SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że na początku przyszłego roku powinna pojawić się szczepionka na koronawirusa. Początkowo będzie ona dostępna dla seniorów i pracowników ochrony zdrowia, a w ciągu kilku kolejnych miesięcy – dla wszystkich.

Na zasadzie dobrowolności, ale będziemy namawiać wszystkich, by z tej możliwości skorzystali – mówił Mateusz Morawiecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE