Reklama

Kontrola kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Krotoszynie. Jakie ulice i kiedy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: YT

Kontrola kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Krotoszynie. Jakie ulice i kiedy?  - Zdjęcie główne

Kontrola kanalizacji sanitarnej w Krotoszynie. Jakie ulice i kiedy? | foto YT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prowadzone są kontrole kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie Krotoszyna. Przedsiębiorstwo komunalne informuje i ostrzega

Reklama

Krotoszyn. Zadymianie sieci kanalizacji sanitarnej deszczowej. 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie informuje, że w lutym 2022 będzie miało miejsce zadymianie sieci kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami na terenie miasta Krotoszyna - czytamy w komunikacie. 

Zadymianie kanalizacji w Krotoszynie. Kiedy i gdzie?

Proces kontroli kanalizacji został uruchomiony w ubiegłym tygodniu i potrwa do 18.02.2022. 

Zadymianie będzie realizowane na następujacych ulicach. 

W związku z powyższym może wystąpić wydobywanie się dymu z ujść kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej - informuje PGKiM. 

"Powyższe czynności nie niosą zagrożenia, a ich przeprowadzenie ma na celu ustalenie nieprawidłowych wpięć do sieci kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej na ww. obszarze, a tym samym uporządkowanie gospodarki ściekowej. Za powstałe utrudnienia przepraszamy - dodaje komunalka. 

Kontrole kanalizacji zadymianiem w Krotoszynie. Na czym polega? 

Zadymianie kanalizacji polega na wtłoczeniu do instalacji bezpiecznego dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego dymu. Odbywa się to za pomocą specjalnej maszyny, czyli zadymiarki. Dym ten nie ma zapachu i jest wtłaczany do instalacji pod małym ciśnieniem, a następnie wydobywa się przez ewentualne nieszczelności, pozwalając na ich precyzyjną lokalizację oraz usunięcie usterek. Tym razem chodzi też o wkrycie nielegalnych wpieć do sieci. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy