Reklama

Kolejni strażacy z Krotoszyna będą walczyć z pożarami w Grecji

Opublikowano:
Autor:

Kolejni strażacy z Krotoszyna będą walczyć z pożarami w Grecji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z Krotoszyna - mł. ogn. Waldemar Krawiec oraz mł. ogn. Szymon Kujawa - będą walczyć z pożarami w Grecji.

Reklama

Od dwóch tygodni polscy strażacy pomagają greckim służbom w walce z pożarami. Wśród nich jest dwóch krotoszyńskich strażaków - ogn. Krzysztof Marcinkowski i mł. ogn. Przemysław Wólczyński. 

Do wyjazdu doszło w związku z pożarami lasów w Grecji, poprzez ERCC (Emergency Response Coordination Centre) otrzymano zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów GFFFV. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów – informował st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

W sumie Polska do walki z pożarami w Grecji skierowała początkowo 143 strażaków i 46 pojazdów. Strażacy z Krotoszyna wyruszyli do Grecji pojazdem specjalnym wyposażonym w zapas linii wężowej i niezbędny sprzęt służący do zapewnienia zaopatrzenia wodnego.

Po dwóch tygodniach gaszenia pożarów na terenie Grecji strażacy mogą wrócić do domu. Zastąpią ich koledzy. 

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak odprawił grupę 143 strażaków z różnych regionów Polski, którzy dokonają podmiany osobowej ratowników, biorących udział w działaniach gaśniczych na terytorium Grecji - wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Wczoraj do Aten wyleciała grupa 64 strażaków z województwa wielkopolskiego. Wśród nich jest dwóch strażaków z Krotoszyna - mł. ogn. Waldemar Krawiec oraz mł. ogn. Szymon Kujawa. Będą oni kontynuować walkę z pożarami w regionie Attyki.  

Misję w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji - wskazuje Mateusz Dymarski.

 

Misję w Grecji zaplanowano do 5 września, przy czym ostateczny termin będzie uzależniony od rozwoju sytuacji - wskazuje Mateusz Dymarski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy