Reklama

Kobylin. Ratownicy medyczni – dzięki sponsorom - mają nową karetkę! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobylin. Ratownicy medyczni – dzięki sponsorom - mają nową karetkę! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wielu miesiącach oczekiwania ratownicy medyczni z Kobylina – dzięki sponsorom – otrzymali nową karetkę.

Do tej pory ratownicy medyczni z Kobylina jeździli do pacjentów wysłużonym już Volkswagen Crafterem. Karetka ta lata świetności dawno już miała za sobą. Auto było wyeksploatowane, często zdarzały się w nim usterki.

 

Służy przecież do transportu ludzi i nie możemy sobie pozwolić na żadne, nawet małe usterki – mówił już kilka miesięcy temu Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy szpitalu powiatowym w Krotoszynie.

Ze złego stanu kobylińskiej karetki zdawały sobie sprawę także władze szpitala. Podkreślały jednak, że samodzielnie nie są w stanie kupić nowego ambulansu. Dlatego szpital poprosił o pomoc sponsorów.

Chcielibyśmy firmy z naszego powiatu poprosić, by pomogły nam kupić nową, nowoczesną karetkę, która będzie wyjeżdżać na interwencje, spieszyć wszędzie tam, gdzie ktoś zawoła „pomocy, ratunku, czekam na was, wzywam was” - mówił Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy szpitala w Krotoszynie

 

Apel krotoszyńskiego szpitala spotkał się z pozytywną reakcją przedsiębiorców i samorządowców z powiatu krotoszyńskiego i powiatu rawickiego. Dzięki ich wsparciu udało się zakupić nową karetkę dla ratowników medycznych z Kobylina.


NOWA KARETKA W KOBYLINIE

Nowy ambulans marki Renault Master, pozyskany został dzięki Darczyńcom, którzy wzięli udział w autorskim projekcie Szpitala zatytułowanym Budujemy nowe-nie tylko mury…, w ramach którego zapraszaliśmy lokalne firmy, samorządy, organizacje społeczne czy fundacje do współfinansowania zakupu nowego sprzętu dla Szpitala - mówi Sławomir Pałasz.

Nowa karetka dla Kobylina kosztowała 396.368,49 zł, z czego 330.705,08 zł ofiarowali darczyńcy, a pozostała kwota (65.663,41 zł) to wkład własny szpitala.

Nowy ambulans oznacza dużo większy komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów – a to jest dla nas najważniejsze. Nowy ambulans zwiększa standard wykonywania przez nas świadczeń medycznych, więc bardzo się cieszymy, że udało nam się zastąpić wysłużoną karetkę. Dziękuję – w imieniu swoim i wszystkich ratowników – sponsorom, za zaangażowanie i wkład finansowy w zakup tego ambulansu – podkreśla Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie i ratownik medyczny z Kobylina.

Dotychczasowa karetka, która do tej pory służyła w Kobylinie - teraz trafi do transportu medycznego i będzie służyć do transportowania pacjentów pomiędzy szpitalami. 

 

Zdjęcia: SP ZOZ Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE