Reklama

Kobylin. Policjanci – Marcin Szumera i Bartłomiej Białek - oddali osocze [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobylin. Policjanci – Marcin Szumera i Bartłomiej Białek - oddali osocze [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch policjantów z posterunku policji w Kobylinie – asp. Bartłomiej Białek i mł.asp. Marcin Szumera – oddało osocze dla osób chorych na COVID-19.

Policjanci z Kobylina zachorowali na koronawirusa. Po wygranej walce z chorobą w ich organizmach wytworzyły się przeciwciała, które mogą pomóc innym osobom chorującym na COVID-19.

 

Bartłomiej Białek i Marcin Szumera pojechali więc do centrum krwiodawstwa w Krotoszynie, by oddać osocze.

 

Policjanci z Posterunku Policji w Kobylinie oddali jako ozdrowieńcy po 600 ml osocza dla potrzebujących chorych na COVID-19 – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

 

To nie jedyni policjanci z powiatu krotoszyńskiego, którzy – po zwycięskiej walce z koronawirusem – postanowili pomóc innym chorym. Wcześniej już – kilkukrotnie – osocze oddawali także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

 

 

KTO MOŻE ODDAĆ OSOCZE?

 

  • osoba, która chorowała na koronawirusa i została uznana za zdrową (również osoby, które przeszły chorobę w warunkach domowych, zostały uznane za zdrowe i od momentu ustania objawów minęło 28 dni)
  • jest w wieku 18 – 60 lat i nie choruje przewlekle – musi spełniać wszystkie standardowe wymagania dla krwiodawców
  • nie otrzymała w przeszłości transfuzji krwi lub jej składników ani – w przypadku kobiet – nie była w ciąży.Osocze można oddać w punkcie pobrań na terenie powiatu krotoszyńskiego, który znajduje się na obiekcie pływalni Wodnik w Krotoszynie, ulica Mahle 4. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE