Reklama

Kobylin: Gminny Ośrodek Kultury już działa

Opublikowano:
Autor:

Kobylin: Gminny Ośrodek Kultury już działa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się remont budynku kina „Świt” w Kobylinie. Teraz mieścić się tam będzie Gminny Ośrodek Kultury. Pokieruje nim Karolina Szymanowska.

 

1 maja jest dniem wolnym od pracy, ale właśnie tego dnia rozpocznie oficjalnie działalność Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie. Siedzibą powołanej do życia instytucji będzie wyremontowany budynek Kina "Świt" przy Strzeleckiej. 

 

A dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury została wybrana rodowita mieszkanka Kobylina - Karolina Szymanowska. Była jedną z dwójki osób ubiegających się w konkursie o stanowisko  dyrektora GOK-u.  - Posiada kwalifikacje formalne oraz wiedzę z zakresu funkcjonowania instytucji kultury niezbędną na tym stanowisku – napisano w uzasadnieniu do wyboru.

 

Karolina Szymanowska (rocznik 1987) ukończyła studia na UAM w Kaliszu na kierunku architektury wnętrz. Jest też absolwentką pedagogiki. Nowa szefowa kobylińskiej kultury jest mężatką, mamą dwójki dzieci. Dotąd była zatrudniona w sektorze prywatnym. Pasjonuje się sztuką, a o sprawność fizyczną dba m. in. biegając amatorsko. 

 

Dlaczego Kobylin potrzebował ośrodka kultury? - Takiej instytucji u nas nie było, a warto pokazywać naszych lokalnych twórców. Dlatego zaistniała potrzeba stworzenia takiego miejsca. Będą oni mieli teraz możliwość współtworzyć życie kulturalne w Kobylinie - mówi świeżo upieczona dyrektorka GOK-u. Przed nową szefową wspóludział w organizacji Dni Kobylina. Gwiazdą dwudniowego święta gmina będzie zespół IRA. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE