Reklama

Kobieta stała na pomoście bez kurtki i butów. Strażacy ruszyli jej na pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn

Kobieta stała na pomoście bez kurtki i butów. Strażacy ruszyli jej na pomoc - Zdjęcie główne

Postawy strażakom pogratulował już bryg. Tomasz Polak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. | foto KP PSP Krotoszyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krotoszyński strażak Bartosz Bladziak wraz z kolegą z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie w czasie wolnym od służby udaremnili próbę samobójczą nad jeziorem w Antoninie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 listopada. Dwójka kolegów na co dzień strażaków spacerowała akurat po ośrodku wypoczynkowym w Antoninie. W oddali zobaczyli znajdującą się na pomoście przy stawie kobietę, która w ich ocenie podejrzanie się zachowywała. W dodatku była bez butów i miała ściągniętą kurtkę.

Kobieta w momencie, kiedy zauważyła mężczyzn zaczęła się szybko ubierać i iść w stronę plaży. Po kilku minutach strażacy spostrzegli, że  wraca w poprzednie miejsce, gdzie ponownie się rozebrała tym razem schylając się ku wodzie.

Bez zastanowienia  podbiegli do niej i zapytali czy potrzebuje pomocy. Jeden  z ratowników rozmawiał z kobietą odwracając jej uwagę od całej sytuacji, a drugi w tym czasie kontaktował się operatorem numeru alarmowego 112, który przekazał zgłoszenie do najbliższej jednostki policji z Ostrowa Wielkopolskiego.

Na miejsce wysłano trzy radiowozy. W tym czasie  strażacy zaprowadzili kobietę do jej samochodu na pobliski parking.

Jak się potem okazało auto miało otwarte drzwi, a wewnątrz pojazdu znajdowały się klucze, wszystkie dokumenty i telefon komórkowy.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili także, że kobietę poszukiwał już jej mąż z terenu powiatu kępińskiego.

Strażacy - jak sie okazało - znaleźli się we właściwym miejscu o właściwym czasie, dzięki temu zaniechali prawdopodobnie próbie samobójczej, a kobieta dostała od życia kolejną szansę.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE