Reklama

Krotoszyn. 30 druhów zdało egzamin. Mogą uczestniczyć w akcjach ratowniczych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dh. Szymon Sikora

Krotoszyn. 30 druhów zdało egzamin. Mogą uczestniczyć w akcjach ratowniczych  - Zdjęcie główne

foto dh. Szymon Sikora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W krotoszyńskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zakończyło się kolejne szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP. 30 druhów otrzymało pozytywny wynik egzaminu.

Egzamin odbył się w minioną sobotę w siedzibie krotoszyńskiej straży pożarnej.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności przez druhów OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczo-gaśniczych, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo podczas realizacji założeń określonych w programie szkolenia i przestrzeganie zasad BHP - zauważa st. asp. Mateusz Dymarski, I zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie.

Zajęcia od września odbywały się w komendzie powiatowej. Były prowadzone przez krotoszyńskich strażaków. Zawierały zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Druhowie zaliczyli też próbę w komorze dymowej, która przygotowuje ratowników do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w sprzęcie ochrony układu oddechowego i ubraniach ochronnych w warunkach dużego obciążenia psychofizycznego.

To właśnie w minioną sobotę 30 druhów z terenu powiatu krotoszyńskiego otrzymało pozytywny wynik z egzaminu, który odbył się w siedzibie krotoszyńskiej komendy i uzyskało przepustkę do czynnego udziału w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych - dodaje st. asp. Mateusz Dymarski.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy