Reklama

Ile pieniędzy mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego wydają na święta?

Opublikowano:
Autor:

Ile pieniędzy mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego wydają na święta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grudzień to trudny czas dla naszych finansów. Niełatwo planować budżet, bo zazwyczaj przekroczenie go - to tylko kwestia czasu.

Z badania Deloitte.pl z ubiegłego roku wynika, że na bożonarodzeniowe prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi przeznaczamy średnio 1.521 zł. To więcej o 5 proc. w stosunku do roku 2018.

Kwota ta obejmuje nie tylko wydatki, związane z przyrządzeniem świątecznych potraw, ale też z zakupem prezentów, ozdób do domów i naszych odświętnych strojów. Prezenty pochłaniają 36% bożonarodzeniowego budżetu, podczas gdy jedzenie 34%.

 

Jak w tych porównaniach wypadają mieszkańcy naszego powiatu? Otóż z sondy przeprowadzonej w ubiegłym na portalu www.krotoszynska.pl wynika, że większość – ponad połowa internautów - planowała na zorganizowanie świat wydać więcej niż 500 zł.

 

Jak więc nie dać się gorączce zakupów? Jest kilka prostych zasad. Przede wszystkim budżet ustal dużo wcześniej i trzymaj się go. Nie kupuj na zapas. W święta - o czym przekonał się już chyba każdy z nas - marnujemy zbyt dużo. Kupujemy masę jedzenia, z którym potem nie ma co zrobić. Pamiętajmy, że to tylko trzy dni! Dobrym rozwiązaniem jest lista zakupów, dostosowana do świątecznego portfela. No i nie ma sensu wystawać godzinami w kolejkach, kupować całych wózków, gotować przez trzy dni, a potem umierać z wyczerpania i zapewne z przejedzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE