Reklama

Godziny dla seniorów nie obowiązują we wszystkich sklepach! Sprawdź zasady!

Opublikowano:
Autor:

Godziny dla seniorów nie obowiązują we wszystkich sklepach! Sprawdź zasady! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (czwartek, 15 października) wróciły godziny dla seniorów.

Skorzysta z nich więcej osób niż wiosną, gdyż tym razem rząd zdecydował, że godziny dla seniorów będą obowiązywać dla osób, które ukończyły 60. rok życia. To największa zmiana względem kwietniowych restrykcji, bowiem wtedy uprzywilejowane były osoby powyżej 65. roku życia.


Godziny dla seniorów obowiązują codziennie, od 10:00 do 12:00. W tym czasie w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach nie będą obsługiwane osoby, które mają mniej, niż 60 lat.

 

Godziny dla seniorów wprowadzono po tym, jak w całym kraju zaczęła rosnąć liczba osób zakażonych koronawirusem.

 

Od kilku tygodni w sposób zauważalny, od kilku dni w sposób bardzo wyraźny druga fala koronawirusa w nas uderza – wskazywał podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Przestrzegał także, że to właśnie osoby starsze są bardziej narażone na COVID-19 i wśród nich istnieje największa śmiertelność oraz ryzyko powikłań.

 

Dlatego rząd zdecydował o przywróceniu godzin dla seniorów.

Chrońmy życie naszych seniorów, chrońmy życie naszych babć i dziadków. Bardzo zachęcam wszystkich seniorów do pozostania w domach, do przemieszczania się tylko wtedy, gdy jest to konieczne – apelował Mateusz Morawiecki.

 

Godziny dla seniorów obowiązują w sklepach spożywczych i sprzedających żywność, aptekach i drogeriach oraz na poczcie.

 

Udogodnienia dla seniorów planuje wprowadzić także część banków. Jedną z opcji ma być pierwszeństwo obsługi osób starszych w pierwszej godzinie funkcjonowania banku.

Co ważne – godziny dla seniorów nie obowiązują w galeriach handlowych i sklepach innych niż spożywcze. Oznacza to, że osoby, które nie ukończyły 60. lat w godzinach od 10:00 do 12:00 także zostaną obsłużone np. w sklepach odzieżowych, meblowych czy budowlanych.

 

Godziny dla seniorów obowiązują jedynie od poniedziałku do piątku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE