Reklama

Gmina Zduny. Kilka milionów złotych na termomodernizację budynków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWW Poznań

Gmina Zduny. Kilka milionów złotych na termomodernizację budynków - Zdjęcie główne

foto UMWW Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Zduny otrzymała niemal 3 mln zł na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach oraz świetlicy wiejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i przedszkola w Bestwinie.

Władze gminy Zduny otrzymają unijne pieniądze w ramach programu WRPO 2014+ na termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach oraz świetlicy wiejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej i przedszkola w Bestwinie. Kwota dofinansowania to 2 mln 923 tys. 934 zł.

Dzięki przyznanym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego środkom unijnym, lokalne samorządy przeprowadzą prace związane z termomodernizacją m.in. szkół czy przedszkoli, sal wiejskich, remiz strażackich i innych budynków służących mieszkańcom. Łączna kwota dofinansowania z WRPO 2014+ to ponad 14 mln zł - wskazują przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Umowy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem podpisali:

  • Tomasz Chudy - Burmistrz Zdun, 
  • Rafał Szelągowski - Wójt Gminy Mycielin,
  • Karol Balicki - Burmistrz Miasta i Gminy Nekla, 
  • Sebastian Wardęcki - Burmistrz Gminy Opatówek, 
  • Paweł Przepióra - Wójt Gminy Dopiewo, 
  • Robert Kasperczak - Wójt Gminy Włoszakowice 
  • Łukasz Malczewski - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Margonin.
 

Beneficjenci przygotowali bardzo dobre i bardzo ważne projekty dla społeczności lokalnych, na które otrzymają środki unijne pozostające w dyspozycji Samorządu Województwa w wysokości ponad 14 mln zł. Wszystkie projekty dotyczą budynków użyteczności publicznej, o które samorządy chcą zadbać, obniżając przede wszystkim koszty eksploatacji poprzez obniżenie kosztów energii. Dzięki takim inwestycjom emisja CO2, którą generują systemy cieplne, znacząco się obniży. Takie kompleksowe termomodernizacje wraz z montażem odnawialnych źródeł energii, to nasz ważny wkład w ochronę klimatu - wskazuje marszałek województwa - Marek Woźniak.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z WRPO 2014+ z Poddziałania 3.2.1 „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”, w ramach którego Zarząd Województwa wybrał projekty na łączną kwotę dofinansowania ponad 296 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy