Reklama

Escape Room w Krotoszynie zamknięty po kontroli straży pożarnej

Opublikowano:
Autor:

Escape Room w Krotoszynie zamknięty po kontroli straży pożarnej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początkowo nic nie wskazywało na to, by Escape Room w Krotoszynie był niebezpieczny. Kontrola obiektu przeprowadzona przez straż pożarną nie wykazała zagrożeń dla odwiedzających pokój zagadek.

Po tragedii w koszalińskim Escape Roomie, w której zginęło 5 nastolatek w całej Polsce straż pożarna kontroluje wszystkie pokoje zagadek.

Na terenie powiatu krotoszyńskiego działały dwa Escape Roomy - w Krotoszynie i w Kobylinie. Kobyliński pokój zagadek od kilku miesięcy jednak jest nieczynny, dlatego skontrolowano działalność tego w Krotoszynie.

Początkowo nic nie wskazywało na to, by Escape Room w Krotoszynie był niebezpieczny. Kontrola obiektu przeprowadzona przez straż pożarną nie wykazała zagrożeń dla odwiedzających pokój zagadek. 

Jednak po sprawdzeniu dokumentacji okazało się, że właściciel dokonał samowolnej zmiany przeznaczenia budynku. Wcześniej przy ul. Kościuszki 9, gdzie obecnie znajduje się Escape Room działała bowiem apteka. Dlatego krotoszyński pokój zagadek został zamknięty.

- W trakcie kontroli straży pożarnej okazało się, że w momencie otwierania escape roomu nastąpiła samowolna zmiana sposobu użytkowaniu budynku. W związku z powyższym strażacy musieli wydać decyzję nakazującą zakaz użytkowania tego obiektu – mówi Sławomir Brandt z komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 

Jak właściciel krotoszyńskiego Escape Roomu tłumaczy wyniki kontroli? Co dalej z krotoszyńskim pokojem zagadek?

Szerzej na ten temat piszemy w jutrzejszym numerze "Gazety Krotoszyńskiej". 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE