Reklama

Dziś wszystkie kundelki obchodzą swoje święto

Opublikowano:
Autor:

Dziś wszystkie kundelki obchodzą swoje święto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 25 października, wiele państw, w tym także Polska, świętuje Dzień Psa. To także nieformalne święto nierasowych czworonogów.

Data nie jest przypadkowa, bo 25 października 1997 roku wprowadzono Ustawę o Ochronie Zwierząt. Jej treść dotychczas była wielokrotnie nowelizowana – ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2012 roku i dotyczyła m.in. zakazu handlu zwierzętami domowymi na giełdach i targowiskach. Kundelki są określane również – błędnie z formalnego punktu widzenia – jako mieszańce (rzadziej wielorasowce).

Mieszańce to potomkowie dwóch odrębnych ras, klasyczny kundel natomiast jest wynikiem skrzyżowania psów nieokreślonego pochodzenia. Istotnie kundel, jako że nie należy do żadnej konkretnej rasy, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Ponadto psy nierasowe stanowią znakomitą większość wszystkich czworonogów na świecie.

Podczas obchodów Dnia Kundelka, zwraca się także uwagę na bezdomność psów. Szacuje się, że w całej Polsce jest około 70 tysięcy bezdomnych psów, a większość z nich straciła dom wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności. Na szczęście część z nich ma szansę na znalezienie nowych rodzin i miłości, w ramach adopcji, na którą każdy pies – kundelek czy rasowiec – z pewnością zasługuje.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE