reklama
reklama

Dwóch strażaków z Krotoszyna zaczęło pracę w szpitalu covidowym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Pleszew

Dwóch strażaków z Krotoszyna zaczęło pracę w szpitalu covidowym - Zdjęcie główne

15 strażaków z Wielkopolski rozpoczęło pracę w szpitalu covidowym | foto KP PSP Pleszew

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zostało oddelegowanych do pracy w szpitalu tymczasowym w Poznaniu, gdzie leczy się chorych na koronawirusa.
reklama

Krotoszyńscy strażacy znaleźli się w gronie 15 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa wielkopolskiego, których wojewoda wielkopolski wysłał do pracy w szpitalu covidowym w Poznaniu. 

 

Strażacy ci zostali wydelegowani z Poznania, Pleszewa, Turku, Grodziska Wielkopolskiego, Krotoszyna, Czarnkowa, Piły oraz Słupcy. Szpital tymczasowy przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym – informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. 

 

Strażacy z Krotoszyna będą pracować w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich stanowiącym jednostkę organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. 

 

Do pracy w szpitalu covidowym w Poznaniu zostało skierowanych dwóch strażaków z KP PSP Krotoszyn, którzy posiadają kwalifikacje ratownika medycznego, a jednocześnie nie pracują w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

 

Krotoszyńscy strażacy – tak jak pozostała 13 oddelegowana do pracy w tymczasowym szpitalu – będzie tam pracować przez miesiąc. 

 

Z informacji uzyskanych od personelu medycznego wynika, że sytuacja w tzw. „szpitalach covidowych” robi się coraz bardziej poważna, dlatego wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Dariusz Matczak po raz kolejny wystosował apel do strażaków-ozdrowieńców o oddawanie osocza, które jest szczególnie potrzebne w poznańskim szpitalu zakaźnym, gdzie trafiają najpoważniejsze przypadki COVID-19 z całego województwa i nie tylko – podkreślają przedstawiciele KW PSP w Poznaniu. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama