Reklama

Krotoszyn. Strażacy roznoszą ulotki i transportują seniorów na szczepienie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 19 lutego 2021 12:05
Autor: Marta Popławska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus Strażacy z powiatu krotoszyńskiego – w ramach wsparcia Narodowego Programu Szczepień – dowożą seniorów na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Reklama

W  całym kraju  jednostki ochrony przeciwpożarowej wspierają Narodowy Program Szczepień. Strażacy pomagają dotrzeć do wyznaczonych punktów osobom, których mobilność jest ograniczona – wskazuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Na terenie powiatu krotoszyńskiego strażacy zorganizowali już kilka dowozów seniorów do punktów szczepień. 

Osoby potrzebujące mogą liczyć na bezinteresowną pomoc, stałą opiekę oraz bezpieczną podróż w warunkach reżimu sanitarnego realizowaną przez jednostki ochrony przeciwpożarowej – podkreśla Mateusz Dymarski. 

 

To nie jedyna forma wsparcia Narodowego Programu Szczepień, w jaką zaangażowali się strażacy z powiatu krotoszyńskiego. 

 

Strażacy również aktywnie uczestniczą w kampanii edukacyjno – informacyjnej,  przygotowując oraz dystrybuując materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19 – mówi zastępca oficera prasowego KP PSP w Krotoszynie. 

 

W najbliższych dniach strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu krotoszyńskiego będą roznosić ulotki informujące o szczepieniach przeciwko koronawirusowi. 

Jednostki OSP zostały zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej w postaci maseczek i płynów do dezynfekcji, by akcje dowozów seniorów do punktów szczepień oraz roznoszenia ulotek przebiegały w bezpiecznych dla nich warunkach. 

 

Już niebawem strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu krotoszyńskiego dostarczą do mieszkańców ulotki informacyjne o szczepieniach przeciw COVID-19, które zawierają niezbędne informacje dotyczące sposobu zarejestrowania się na szczepienia wraz z numerami telefonów gminnych koordynatorów ds. szczepień – podkreślają strażacy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.