Reklama

Czasowe zamknięcia Intensywnej Terapii w Krotoszynie - stanowisko szpitala

Opublikowano:
Autor:

Czasowe zamknięcia Intensywnej Terapii w Krotoszynie - stanowisko szpitala - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości OIOM w krotoszyńskim szpitalu jest zamknięty z powodu braku anestezjologów, którzy złożyli wypowiedzenia i odeszli z pracy. Co na ten temat mówią władze szpitala?

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to miejsce, w którym zazwyczaj przebywają pacjenci w najcięższym stanie. To tam toczą się walki o ludzkie życie. I choć obecność anestezjologów potrzebna jest na wszystkich oddziałach szpitalnych - to bez nich OIOM nie może funkcjonować. 

Z racji tego, że grupa anestezjologów z krotoszyńskiego szpitala złożyła wypowiedzenia i odeszła z pracy - władze lecznicy w Krotoszynie zdecydowały się na czasowe zamknięcie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, o czym informowaliśmy dziś rano. 

 

A co na ten temat ma do powiedzenia dyrekcja szpitala w Krotoszynie? Poniżej prezentujemy stanowisko lecznicy w tej sprawie. 

"Od 1 września 2021 r. na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Krotoszynie, ze względu na przejściowe problemy kadrowe, podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu i ograniczeniu funkcjonowania tego oddziału. 

SPZOZ w Krotoszynie jest w trakcie rozstrzygania konkursu dotyczącego udzielanie świadczeń lekarskich w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPZOZ w Krotoszynie.  

Mając na uwadze dobro pacjentów, do czasu uzyskania pełnego zabezpieczenia kadrowego na OAiIT, podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania oddziału. 

Przebywający na oddziale pacjenci, w sposób bezpieczny zostali przetransportowani do innych placówek, zgodnie z potrzebą kontynuowania dalszego leczenia. 

Szpital czasowo - na chwilę obecną - nie przyjmuje nowych pacjentów, którzy wymagaliby opieki intensywnej terapii. Funkcjonowanie oddziałów zabiegowych nie zostało zawieszone, co oznacza że praca anestezjologów w tym zakresie jest zabezpieczona.

O zaistniałej sytuacji poinformowane zostały odpowiednie instytucje tj. Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu czy Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz okoliczne szpitale.  

Sytuacja jest dynamiczna, dyrekcja szpitala podejmuje intensywne kroki mające na celu jak najszybsze przywrócenie pełnego zabezpieczenia pracy na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Mamy nadzieję, że ta przejściowa sytuacja potrwa kilka-kilkanaście dni. "

Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy