Reklama

Coraz bliżej zakończenia budowy pierwszego ronda w Zdunach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Coraz bliżej zakończenia budowy pierwszego ronda w Zdunach [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo w Zdunach powstaje u zbiegu ulic Kopernika i Kobylińskiej. Terminowo prace miałyby się zakończyć we wrześniu.

Budowa ronda w Zdunach, przy skrzyżowaniu ulic Kopernika i Kobylińskiej, ma pochłonąć niespełna 750 tys. zł. Zadaniem ronda w Zdunach, jest usprawnienie ruchu w tej części miasta. Inwestycja dofinansowana jest z funduszu dróg samorządowych (ponad 460 tys. zł).

Budową ronda w Zdunach zajmuje się firma Jacka Malepszego z Leszna. Pokonał on w przetargu trzech innych przedsiębiorców - „Brukpol” ze Strzelec Wielkich (839 tys. zł), Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna (753 tys. zł) oraz Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wlkp. (751 tys. zł). Budowa ronda w Zdunach ma pozwolić w przyszłości m. in. na połączenie skrzyżowania Kopernika i Kobylińskiej chodnikiem.

 

Choćby w kierunku kościoła i parkingu przy kościele – wskazywał jakiś czas temu Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.
 

Natomiast jakiś czas temu samorządowcy zabezpieczyli 56 tys. zł na przygotowanie dokumentacji związanej z przebudową odcinka ulicy Kopernika w Zdunach.

 

Nie da się teraz wybudować chodników bez dokumentacji i pozwolenia na budowę. Dlatego musi być przygotowana dokumentacja na przebudowę całej drogi. Trzeba poszerzyć nieco pas drogi, by móc na całej długości wybudować chodnik – wskazywał wówczas Miłosz Zwierzyk ze zdunowskiego magistratu.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE