Reklama

„Ciepłe Mieszkanie” w Krotoszynie. Tylko do końca stycznia mieszkańcy mogą składać ankiety

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

„Ciepłe Mieszkanie” w Krotoszynie. Tylko do końca stycznia mieszkańcy mogą składać ankiety - Zdjęcie główne

„Ciepłe Mieszkanie” w Krotoszynie. Tylko do końca stycznia mieszkańcy mogą składać ankiety | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy gminy Krotoszyn zainteresowani dotacją na wymianę pieca centralnego ogrzewania, powinni wypełnić i złożyć w urzędzie gminy ankietę. Samorząd, w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” zamierza postarać się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

"Ciepłe Mieszkanie" to program dopłat finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma skłonić Polaków do wymiany tzw. kopciuchów i wpłynąć na "poprawę efektywności energetycznej" w lokalach mieszkalnych, znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. 

Wysokość dotacji na jeden lokal mieszkalny jest uzależniona od dochodów starającego się o wsparcie i może wynosić od 15 tys. do nawet 39,9 tys. zł.

Dla kogo program „Czyste Mieszkanie”?

Program jest skierowany do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego systemu ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe. 

Gmina Krotoszyn przystąpiła do programu „Czyste Mieszkanie”

Do programu w lipcu ubiegłego roku przystąpiła gmina Krotoszyn. W tym roku samorząd zamierza postarać się o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jednak najpierw musi oszacować liczbę mieszkańców zainteresowanych udziałem w programie oraz określić rodzaj oczekiwanego wsparcia. 

W związku z tym zostaje przeprowadzona ankietyzacja od mieszkańców Miasta i Gminy Krotoszyn, którzy będą chcieli skorzystać z programu - czytamy na stronie gminy Krotoszyn.

Co może być objęte dofinansowaniem?

Pieniądze z programu „Ciepłe Mieszkanie" mogą być wydane na:

 • pompę ciepła powietrze / woda,
 • pompę ciepła powietrze / powietrze,
 • kocioł gazowy kondensacyjnego,
 • kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,
 • ogrzewanie elektryczne,
 • podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła,
 • instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
 • wentylację mechaniczna z odzyskiem ciepła,
 • stolarkę okienną i drzwiową.
 

Sprawdź, na jaką pomoc finansową możesz liczyć

Dofinansowanie jest zależne od dochodów wnioskującego o dotację i jest podzielone na trzy poziomy:

Poziom 1 - podstawowy: Beneficjentem programu „Ciepłe Mieszkanie” może zostać każdy właściciel mieszkania w budynku wielorodzinnym, którego roczne dochody nie przekraczają kwoty 120 tys. zł.

Dofinansowanie wyniesie w takim przypadku:

 • do 30% kosztów, nie więcej niż 15 tys. zł na jeden lokal mieszkalny,
 • do 35% kosztów, nie więcej niż 17,5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.

Poziom 2 - podwyższony: Beneficjentem programu „Ciepłe Mieszkanie” może zostać każdy właściciel mieszkania w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:

 • 1.673 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 • 2.342 w gospodarstwie jednoosobowym.
Dofinansowania wyniesie w takim przypadku:

 • do 60% kosztów, nie więcej niż 25 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, 
 • do 65% kosztów, nie więcej niż 26,9 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.
 

Poziom 3 - najwyższy: W przypadku tego progu beneficjentem programu „Ciepłe Mieszkanie” może zostać właściciel lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, którego miesięczne dochody nie przekraczają kwoty:

 • 900 zł w gospodarstwie wieloosobowym,
 • 1.260 w gospodarstwie jednoosobowym,
 • lub ma ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub opiekuńczego.

Dofinansowanie wyniesie w takim przypadku:

 • do 90% kosztów, nie więcej niż 37,5 tys. zł na jeden lokal mieszkalny,
 • do 95% kosztów, nie więcej niż 39,9 tys. zł na jeden lokal mieszkalny, dla budynków w miejscowości ujętej na liście najbardziej zanieczyszczonych gmin.
 

We wszystkich trzech progach warunkiem otrzymania wsparcia będzie zobowiązanie starającego się o pieniądze, że po zakończeniu realizacji inwestycji w mieszkaniu nie będą zainstalowane żadne źródła ciepła o klasie niższej niż 5 (wg normy przenoszącej normę europejską EN 303-5).

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane pozyskaniem wparcia z programu, ankiety mogą składać do 31 stycznia w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Krotoszynie (ul. Kołłątaja 7 / budynek A) lub wysłać podpisany skan wypełnionej ankiety na adres um@krotoszyn.pl.
Ankietę można pobrać ze strony gminy - TUTAJ

Realizacja Programu „Ciepłe Mieszkanie” nastąpi pod warunkiem otrzymania przez Miasto i Gminę Krotoszyn dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - informuje urząd miasta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy