Reklama

Bezpłatne testy na koronawirusa dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatne testy na koronawirusa dla mieszkańców powiatu krotoszyńskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego znów będą mogli skorzystać z mobilnego punktu pobierania wymazów na obecność koronawirusa. Punkty TEST&GO ponownie staną na krotoszyńskim targowisku.

Na początku maja w Krotoszynie ruszył samochodowy punkt poboru próbek COVID-19 DRIVE-THRU. Był to pierwszy tego typu punkt w Polsce.Krotoszyn ma największą liczbę zarażeń w kontekście ilości mieszkańców danego powiatu. Od razu jak spotkaliśmy się w sztabie wojewódzkim rozmawialiśmy o tym, gdzie taki punkt ma powstać. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że rozpoczniemy i zainaugurujemy to właśnie tutaj, w Krotoszynie – podkreślał wówczas Łukasz Mikołajczyk, wojewoda Wielkopolski.

 

Żołnierze Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierali w nim wymazy od osób, które zarejestrowały się telefonicznie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej i przyjechały na targowisko, by zrobić sobie tekst. Co ważne – punkt obsługiwał tylko osoby zmotoryzowane, które przyjechały samochodem.Za kilka dni – dokładnie 9 września 2020 r. - na krotoszyńskim rynku ponownie staną punkty poboru wymazów na obecność koronawirusa. Tym razem jednak będą z nich mogli skorzystać piesi.Punkt po raz kolejny będą obsługiwać żołnierze Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mieszkańcy Krotoszyna – po wcześniejszej rejestracji – zostaną skierowane pieszo do wyznaczonych punktów „TEST&GO” zlokalizowanych na Targowisku w Krotoszynie przy ul. Kobylińskiej.REJESTRACJA TELEFONICZNA:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu

Nr telefonu: 61 65 68 075

- w poniedziałek 07.09.2020 w godzinach 08.00 – 15.00Na pobranie wymazu należy zabrać dowód osobisty i zgłosić się do punktu w maseczce i jednorazowych rękawiczkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE