13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Koronawirus. W mobilnym punkcie drive-thru pobrano 302 wymazy

Autor: alf 07 maj 19:16
Punkt poboru prób dla osób zmotoryzowanych, działał przez trzy dni na krotoszyńskim targowisku. Znane są także częściowe wyniki pobranych prób.

Dzięki uruchomionemu na placu targowym w Krotoszynie samochodowemu punktowi pobrań prób na obecność wirusa COVID-19, który działał od poniedziałku do środy, osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby, mogły po wcześniejszym zarejestrowaniu się w wojewódzkim sanepidzie, bezpłatnie się przebadać.

 

W Krotoszynie, dzięki prowadzonym przez trzy dni w ramach centrum pobrań COVID-19 badaniom, wykonano testy na obecność koronawirusa u 302 osób. Do dziś badania laboratoryjne nie potwierdziły żadnego wyniku dodatniego testu – wskazuje Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego.

 

Teraz mobilne centrum diagnostyczne przeniesie się do Kalisza, drugiej po Krotoszynie lokalizacji wskazanej przez wojewodę wielkopolskiego. Ma ono ruszyć w najbliższy poniedziałek, 11 maja.

 

Moja decyzja jest podyktowana dynamicznym wzrostem zakażeń w powiecie kaliskim i Kaliszu. Każdego dnia obserwuję sytuację w regionie i wiem, że niektórzy mieszkańcy mają obawy o swoje zdrowie. W pełni to rozumiem, dlatego punkt będzie działał aż pięć dni. Codziennie chcemy zbadać około 150 osób, jeśli będzie taka liczba zgłoszeń – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

 

W Wielkopolsce odnotowano 1640 przypadków zakażeń koronawirusem. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 33 tys. testów.

Zobacz także jak przebiegała akcja w Krotoszynie !

 

Możliwość komentowania została wstrzymana.