Reklama

Baszków. Posiłki i pomoc psychologa dla pracowników DPS

Opublikowano:
Autor:

Baszków. Posiłki i pomoc psychologa dla pracowników DPS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O wsparcie w takiej formie, dla przebywających na kwarantannie pracowników Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, zadbał krotoszyński PCPR.

W ramach pomocy dla odbywających kwarantannę niemal 50 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie przygotowało dwie formy wsparcia – zapewnienie im posiłków oraz pomocy psychologicznej.

 

Pomoc pochodzi z Ośrodka Wsparcia Ekonomi Społecznej, gdzie w makroregionie kaliskim prowadzi go Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa. Jest to pomoc w zakresie posiłków dla personelu, który jest zamknięty na kwarantannie w domu pomocy społecznej. Personel otrzyma z projektu realizowanego przez ośrodek trzy posiłki dziennie przez okres kwarantanny i to wszystko zostanie dowiezione do DPS-u. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dla personelu w formie zdalnej. Jest też propozycja pomocy w zakresie dezynfekcji i ozonowania pomieszczeń – precyzuje Andrzej Piotrowski, dyrektor PCPR w Krotoszynie.

 

Z pierwszych dwóch form wsparcia zaproponowanych przez PCPR, dom pomocy społecznej już korzysta.

 

Jest catering dla pracowników. Personel może także korzystać z teleporad psychologa. W poniedziałek lub we wtorek będziemy mieli ponownie pobrane wymazy u pracowników oraz mieszkańców i wtedy zobaczymy jak dalej będzie rozwijać się sytuacja – wyjaśnia Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie.

 

I zaraz dodaje.

 

Jeżeli będzie taka potrzeba, to również skorzystamy z pomocy przy dezynfekcji i ozonowaniu pomieszczeń. Na razie z dezynfekcją dajemy sobie rade sami, bo mamy odpowiedni do tego sprzęt i środki. W przypadku ozonowania jesteśmy w kontakcie z PCPR – zapewnia szef DPS-u w Baszkowie.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE