Reklama

Rząd dopłaci rolnikom do nawozów. Ma być 500 i 250 zł do hektara

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Rząd dopłaci rolnikom do nawozów. Ma być 500 i 250 zł do hektara - Zdjęcie główne

Rząd dopłaci rolnikom do nawozów. Ma być 500 i 250 zł do hektara | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa rusza z programem dopłat do zakupu nawozów. Dostać będzie można 500 zł do hektara powierzchni upraw oraz 250 zł - do łąk i pastwisk.

Reklama

Pomoc na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno zawierające magnez, można uzyskać na produkty zakupione od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. 

Dopłaty do nawozów. Kto może skorzystać z pomocy?

Dopłaty są przewidziane przede wszystkim dla rolników, którym grozi utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią koronawirusa. Ważne też, aby składając wniosek o dofinansowanie do zakupu nawozów, rolnik miał już złożony wniosek o płatności obszarowe (te przyjmowane są do 15 maja). 

Ile można otrzymać dopłaty do zakupu nawozów?

Wysokość dopłaty będzie zależna od rodzaju i wielkości upraw, z zastrzeżeniem, że nie przekraczają one 50 ha. Można otrzymać 500 zł do 1 ha powierzchni upraw rolnych, z wyłączeniem traw na gruntach ornych oraz łąk i pastwisk oraz 250 zł - do 1 ha powierzchni łąk i pastwisk oraz traw na gruntach ornych. Wyłączone są powierzchnie, na które przyznano pomoc finansową z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - za realizację zobowiązań rolno-środowiskowo-klimatycznych, w ramach których jest całkowity zakaz nawożenia. 

Aby dostać dopłatę, trzeba złożyć wniosek

Aby skorzystać z dopłat, producent rolny musi złożyć wniosek w biurze powiatowyn ARiMR w Moiejskiej Górce. Te są udostępnione na stronie internetowej agencji. Mogą być składane wyłącznie za pomocą aplikacji „eWniosekPlus”.

Należy zalogować się za pomocą loginu i hasła, który został użyty do wypełnienia w aplikacji  wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok - dowiadujemy się z urzędowego portalu.

Należy pamiętać, że wnioski są przyjmowane tylko do 16 maja. 

Do wniosku trzeba dołączyć kopie faktur lub rachunków potwierdzających zakup nawozów w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. Jeśli rolnik nie dostarczy takich dokumentów, wyliczenie pomocy nastąpi na podstawie średniej ceny danego typu nawozu mineralnego ogłoszonej przez ministra rolnictwa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy