Reklama

300 złotych od rządu! Ostatni dzień na złożenie wniosku!

Opublikowano:
Autor:

300 złotych od rządu! Ostatni dzień na złożenie wniosku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów, bez względu na dochody w rodzinie. Rządowy program „Dobry Start” skierowany jest do 4,5 miliona uczniów. Wniosek o przyznanie pieniędzy można składać tylko do 30 listopada.

300 złotych w ramach programu „Dobry Start” przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych – świadczenie przyznawane jest na dzieci uczące się, aż do ukończenia przez nie 24. roku życie.

 

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka). Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej – czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Wniosek można składać w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli np. w ośrodku pomocy społecznej. Wnioski o 300 zł dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa się natomiast w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Wniosek o 300+ można złożyć także przez internet - na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

 

Wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają od 1 sierpnia bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie – podkreślają przedstawiciele resortu.

 

 

Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

 

Ze świadczenia „Dobry Start” nie mogą skorzystać rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, lub dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce. Program nie obejmuje także studentów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE