Sportowe sukcesy policjantów z Krotoszyna [ZDJĘCIA]

Sport Agnieszka Zimmermann, Jacek Śronek i Mateusz Wronecki - funkcjonariusze krotoszyńskiej policji - w ostatnim czasie odnieśli sporo sportowych sukcesów.

Krotoszyńska policjantka Agnieszka Zimmermann ma już na swoim koncie wiele sportowych sukcesów. Od 2015 roku trenuje trójbój siłowy. Swoją przygodę z tym sportem zaczęła za namową jej obecnego męża, z którym wówczas zaczęła się spotykać.

Krotoszyńska policjantka zakochała się w tym sporcie i rozpoczęła intensywne treningi, które z czasem przyniosły efekty.

Z treningu na trening widziałam postępy i efekty, byłam coraz silniejsza. Na początku brałam udział jedynie w zawodach amatorskich. W miarę doskonalenia swojej formy wystartowałam w  pierwszych Mistrzostwa Polski. Później był Puchar Świata  i Mistrzostwa Świata.  Zdobyłam m.in. srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym (październik 2017), III miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (październik 2018 r.) oraz brąz w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym (marzec 2019 r.) - obrazowała kilka lat temu na stronie wielkopolskiej policji.

W ubiegłym roku, na VIII Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zdobyła I miejsce w kategorii do 52 kg i III miejsce w kategorii Seniorek.

Teraz może pochwalić się kolejnym sukcesem.

W dniach 11-12 marca 2023 roku w Puławach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Nasza policjantka Agnieszka Zimmermann reprezentantka Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn zdobyła złoty medal w kategorii Seniorek do 52 kg. Dwa tygodnie temu zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Jasieńcu - wylicza Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji.

Nie tylko Agnieszka Zimmermann w ostatnich dniach odniosła sportowy sukces.

Krotoszyński policjant Jacek Śronek wystartował na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w miejscowości Jarosław, gdzie zdobył srebrny medal w kategorii weteranów - 84 kilogramy.

Natomiast funkcjonariusz Mateusz Wronecki razem z drużyną Orły Jarocin wystartował w Prestiżowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Wydział Konwojowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Sportowa impreza odbywała się w Grodzisku Wielkopolskim.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Najlepszą wiadomością jest to, że nasz funkcjonariusz Mateusz Wronecki został wybrany Bramkarzem Turnieju Konwój Cup. Drużyna Orły Jarocin, której reprezentantem jest nasz policjant zajęła 2 miejsce - podkreśla Paulina Potarzycka.

Funkcjonariuszom krotoszyńskiej policji gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów