Reklama

Pływacka pasja Nikodema Przybylo z Biadek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Nikodem Przybylo z Biadek ma na swoim koncie wiele pływackich sukcesów. 16-latek udowadnia, że dzięki samodyscyplinie, pasji i wsparciu najbliższych można robić w życiu to, co się kocha.

16-letni Nikodem Przybylo z Biadek od najmłodszych lat interesował się pływaniem. Do basenu - dzięki rodzicom - po raz pierwszy wskoczył w wieku 6 lat. I szybko okazało się, że woda to jego żywioł.

Uprawiałem różne sporty, ale szybko okazało się, że pływanie to jest to. Zacząłem w około 10 lat temu  bardzo mi się to spodobało - mówi Nikodem Przybylo. 

Szybko okazało się, że młody Nikodem nie tylko lubi pływać, ale jest w tym dobry. Rodzice zapisali go więc do sekcji pływackiej klubu sportowego. 

Najpierw - do 2019 roku trenowałem w KS Krotosz później przeszedłem do KKS Kalisz i w 2022 roku - w swoje urodziny - przeszedłem do Poznania - wylicza 16 latek. 

Choć łączenie nauki z treningami nie było łatwe - Nikodem miał ogromne wsparcie od rodziców i najbliższych. 

Zawsze rodzice mnie wspierali. Tata pracuje zagranicą, jak mieszkałem w Biadkach, to mama musiała wstawać koło godziny 4:00, żeby mnie zawieźć na trening do Kalisza i później jechała do pracy. Mama zawsze jeździ ze mną na Mistrzostwa, tata ogląda online. Bardzo dziękuję im za to, że zawsze mnie wspierali - podkreśla Nikodem. 

Sportowa pasja związana z pływaniem sprawiła, że Nikodem przeprowadził się do Poznania, gdzie rozpoczął naukę w I Liceum z Oddziałami Sportowymi i kontynnuje swoją pływacką karierę. Na co dzień mieszka w szkolnym internacie i z powodzeniem łączy naukę z treningami. Wymaga to dużo samodyscypliny, bo dzień Nikodema zazwyczaj zaczyna się bladym świtem. 

Wstaję o 5:40 i jadę na basen. Trening zaczynamy o 7:15 i trwa do 8:30, później mam lekcję w szkole. Po lekcjach od 15:15 do 17:30 mam kolejny trening. W soboty także mam trening - wylicza Nikodem Przybylo. 

Po treningu Nikodem wraca do internatu, odrabia lekcję i później ma czas wolny. Spędza go zazwyczaj ze znajomymi. Ten tryb zdecydowanie wymaga dużo samodyscypliny i zaparcia. I choć nastolatek przyznaje, że czasem tęskni za rodziną, to podkreśla, że pływanie daje mu radość i satysfakcję. 

To moja pasja, więc robię to z przyjemnością. Lubię to i nie przeszkadza mi nawet to wczesne wstawanie - podkreśla. 

16-latek z Biadek marzy o tym, by studiować w Stanach Zjednoczonych. Swoją dalszą edukację także łączy ze sportem i zdrowym trybem życia. 

Konkretnie jeszcze nie wiem, co chciałbym robić, ale na pewno jakieś studia w kierunku fizjoterapii albo dietetyki. Jeżeli chodzi o pływanie, to na pewno nie porzucę tego sportu, chcę się w tym cały czas rozwijać - mówi młody sportowiec.


Pływackie osiągnięcia Nikodema Przybylo z Biadek

  • Złoty Medal na Mistrzostwach Wielkopolski w roczniku 2006
  • Srebrny Medal na Mistrzostwach Wielkopolski open stylem dowolnym
  • Srebrny Medal Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100 stylem dowolnym
  • 4 miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x200 stylem dowolnym
  • 9 miejsce na Mistrzostwach Polski na 50 metrów stylem dowolnym

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy