Reklama

Krotoszyn. Gmina oszczędza. W nocy wyłączą oświetlenie uliczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Krotoszyn. Gmina oszczędza. W nocy wyłączą oświetlenie uliczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze Krotoszyna zdecydowały, że w nocy wyłączą należące do gminy oświetlenie uliczne. To kolejny krok w szukaniu oszczędności.

Gmina Krotoszyn - podobnie jak inne samorządy w Polsce - od kilku miesięcy szuka oszczędności. Wszystko z powodu rosnących cen energii elektrycznej. 

Już w połowie września 2022 roku władze Krotoszyna zdecydowały o ograniczeniu mocy natężenia światła w LED-owych lampach ulicznych - o 70%, między 23.00 a 4.00. Takich opraw oświetleniowych na terenie miasta i gminy samorząd ma około 500.  

Kolejnym krokiem była wymiana sterowników oświetlenia ulicznego dzięki którym na obwodach oświetleniowych stanowiących własność Miasta i Gminy Krotoszyn będzie można wprowadzić wyłączenia oświetlenia w godzinach od 23:00 do 4:00 lub zmniejszenie natężenia zarówno opraw LED jak również opraw sodowych - informowały wówczas władze gminy Krotoszyn. 

Zdecydowano także o wyłączeniu podświetlenie obiektów użyteczności publicznej, fontann w Parku Miejskim im. Wojska Polskiego oraz na Rynku.

Wyłączą lampy w Krotoszynie

To jednak ciągle zbyt mało. I gmina szuka kolejnych oszczędności. 

Ta niewątpliwie trudna i niewygodna dla nas wszystkich decyzja jest jednak niestety niezbędna, także ze względu na konieczność redukcji ponoszonych przez Gminę kosztów za zużycie energii elektrycznej, które w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosły - wskazują władze Krotoszyna.

Postanowiono więc iść krok dalej i całkowicie wyłączyć w nocy oświetlenie uliczne. Na razie na obwodach stanowiących własność gminy.  

Od połowy stycznia 2023 r. będzie wyłączane oświetlenie uliczne w godzinach nocnych na obwodach oświetleniowych stanowiących własność Miasta i Gminy Krotoszyn - informują władze Krotoszyna. 

Lampy uliczne nie będą świecić od północy do 4 rano. Całkowite wyłączenie oświetlenia ulicznego dotyczy kilkudziesięciu ulic i placów w gminie Krotoszyn, które są własnością gminy. Władze Krotoszyna złożą także wniosek o wyłączenie latarni należących do „Oświetlenie uliczne i drogowe” Sp. z o.o. w Kaliszu.

Co ważne oświetlenie uliczne przy drogach krajowych i głównych arteriariach miasta - we względu na bezpieczeństwo - nie zostanie wyłączone.

Zdając sobie sprawę z wszystkich powstałych na skutek niezależnych od nas czynników niedogodności, z jakimi musimy się obecnie zmierzyć, głęboko wierzymy, że wprowadzone ograniczenia nie wpłyną znacząco na Państwa komfort życia i liczymy na Wasze zrozumienie - wskazują władze Krotoszyna. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy