Jak transportować i składować węże przemysłowe

Opublikowano:
Autor:

Jak transportować i składować węże przemysłowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane

Wybór węży przemysłowych jest bardzo duży. Wielu użytkowników decyduje się na zakup takiego asortymentu wprost od producentów, co niejednokrotnie związane jest z koniecznością zamówienia kuriera. Jeśli nie będą odpowiednio transportowane, mogą ulec uszkodzeniom. Oczywiście ważne jest też to, w jaki sposób będą użytkowane oraz przechowywane.

Samodzielny transport węży

Oczywiście jest to możliwe, jednak jeśli wąż ma dużą średnicę, musi być odpowiednio zabezpieczony, na przykład przekładkami, by żadne metalowe części pojazdu nie doprowadziły do uszkodzenia jego ścianek lub całkowitego przetarcia. Uszkodzony wąż niestety nie przyda się już do niczego. Z racji tego, iż węże mogą ulegać odkształceniom trwałym, nie należy również transportować ich warstwami, to znaczy układać zwojów jeden na drugim. Lepiej zrobić dwa kursy, jeśli asortyment się nie zmieści niż ryzykować.

Czy można zginać węże?

Wszystko zależy jaki wąż ma być transportowany, jednak producenci ostrzegają, by nie zginać węży powyżej dopuszczalnego promienia zgięcia, gdyż mogą pęknąć lub się odkształcić. Taki wąż nie będzie podlegał reklamacji, bo wada towaru powstała z winy użytkownika. Zazwyczaj wytyczne co do transportu zawarte są w specyfikacji produktu.

Gdzie kupować węże przemysłowe

Taki asortyment jest ogólnie dostępny na rynku, jednak licząc na jakość węża i jego trwałość warto zaopatrywać się na kuma.pl, czyli u producenta gwarantującego nie tylko jakość swoich wyrobów, lecz także atrakcyjne ceny. Węże zakupowane online będą stosownie zapakowane, więc nie należy się obawiać o żadne uszkodzenia.

Czy transport na paletach jest bezpieczny?

Ta opcja nie do końca jest polecana przez producentów, zwłaszcza jeśli wąż ma średnice większa niż paleta. Próba zgięcia go bardziej niż wynosi promień, może go uszkodzić. Luźny transport jest jednak bardziej bezpieczny, gdyż węże rozłożone są w samochodzie tak, by nie odkształcały się ani nie ocierały o żadne elementy.

Jak prawidłowo przechowywać węże?

Bez względu na to, czy ma się zamiar składować wąż przeznaczony do beczkowozu, czy też powietrza należy pamiętać, by zawsze chronić go przed czynnikami atmosferycznymi zwłaszcza przed słońcem i bardzo niskimi temperaturami. Węże najlepiej składować pod zadaszeniem, pamiętając, by nie zwijać ich zbyt mocno. Najlepiej, jeśli zostaną pozostawione luźno, wtedy nie ulegną deformacji. Nie wiedząc jak prawidłowo zabezpieczyć dany wąż, warto spojrzeć do specyfikacji, tam na pewno znajdują się wskazówki przekazane przez producenta.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE