Uczniowie krotoszyńskiej Ceramy na podium The Voice of Jarocin [ZDJĘCIA]

Kultura Norbert Życki i Damian Woźniak - uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie zajęli I i II miejsce w w kategorii 14 - 16 lat w konkursie muzycznym The Voice of Jarocin.

Wczoraj 43 młodych wokalistów - wybranych podczas wcześniejszych eliminacji - zaprezentowało się w finale konkursu "The Voice of Jarocin".

Organizatorem przedsięwzięcia są Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz we współpracy z Maciejem Paryskiem, autorem kanału FB "Jarocin po Parysku"

Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych:

• 11 - 13 lat,
  • 14 - 16 lat,
  • 17 - 19 lat.
Liczba uczestników była ograniczona do 15 osób w każdej z kategorii.

Podczas finału wokaliści zaprezentowali się na scenie Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Ich występy oceniali jurorzy, których fotele - na wzór ogólnopolskiego programu The Voice of Poland - były odwrócone tyłem do sceny.

Młodzi wokaliści wykonywali piosenki anglojęzyczne.

W kategorii wiekowej 11 - 13 lat zwyciężyła Pola Jezierska, 2. miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek, a 3. miejsce Zofia Miesiąc.

W kategorii wiekowej 14 - 16 lat pierwsze dwa miejsca na podium zgarnęli uczniowie krotoszyńskiej Ceramy - Norbert Życki i Damian WOźniak. Trzecia natomiast była Zofia Wilak.

To był długi, wyczerpujący i pełen emocji dzień w Jarocinie. 45 artystów, wyłonionych z wcześniejszych videocastingów, zaprezentowało się w 3 kategoriach wiekowych. W kategorii 14-16 lat dwaj nasi uczniowie zdobyli podium: Norbert Życki zajął miejsce I a Damian Woźniak miejsce II. Naszą szkołę reprezentowała także w ostatniej kategorii wiekowej Nadia Bachórz. Wielkie brawa i ogromne gratulacje. I choć nie wszyscy wrócili z nagrodami to nasze uczestnictwo w jarocińskim konkursie było wspaniałą promocją naszej szkoły w lokalnym środowisku - czytamy na profilu facebookowym krotoszyńskiej Ceramy.

W kategorii wiekowej 17 - 19 lat zwyciężyła Milena Konieczna, 2. miejsce zajęła Wiktoria Dołżonek, a trzecie Martyna Antczak.