reklama
reklama

Sukces Karola Szkudłapskiego z NSP w Krotoszynie [FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sukces Karola Szkudłapskiego z NSP w Krotoszynie [FILM] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Karol Szkudłapski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie został laureatem konkursu „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu", zorganizowanego z inicjatywy Wojewody Wielkopolskiego”.
reklama

Uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie – Karol Szkudłapski – przygotował film pt. „Spacer z Mamą”.

 

Komisja konkursowa w składzie Henryk Krystek (dyrektor Archiwum Państwowego w Poznaniu), Michał Krzyżaniak (dyrektor Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie), Wojciech Lorek (adiunkt w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym, jako reprezentant Muzeum Narodowego w Poznaniu), Jarosław Biegała (przedstawiciel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu, jako Podmiotu Współpracującego), pod przewodnictwem Piotra Jurkiewicza (doradcy Wojewody Wielkopolskiego) dokonała wyboru najlepszych prac.

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Krotoszynie reprezentowana przez Karola Szkudłapskiego pod opieką polonisty Marcina Szyndrowskiego zajęła II miejsce. W nagrodę szkoła otrzymała tablice multimedialne, a Karol Szkudłapski zestaw nagród indywidualnych.

 

Pierwsze miejsce w konkursie „Wierni do końca. Koleje losów żołnierskich 1918-1921 zapisanych w kamieniu" zajął Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach im. Jadwigi Dziubińskiej (reprezentowany przez Natalię Tobolską, Natalię Solińską i Aleksandra Markiewicza), a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie im. Ks. Jana Twardowskiego (reprezentowana przez Matyldę Witczak, Franciszka Błaszczyka i Wojciecha Kuderczaka).

 

Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 15 000 zł. Przekazanie nagród i spotkanie z laureatami nastąpi w terminie późniejszym.

 

Jestem dumny z mojego wychowanka. Dzięki wskazówkom udało mu się wspólnie z mamą zrealizować film, który przybliżył losy ważnych dla Ziemi Krotoszyńskiej postaci. Ważnych dwójnasób bowiem prezentowani bohaterowie to również rodzina państwa Szkudłapskich i Nawrockich. W realizację filmu mocno zaangażował się również Krzysztof Nawrocki, który udostępnił swoje bogate zbiory rodzinne. Całość znalazła uznanie jury i dzięki temu NSP został laureatem tego prestiżowego konkursu. Za jakiś czas odbędzie się wielka gala, na której zostaną wręczone nagrody. Z sukcesu dumna jest cała nasza społeczność szkolna - mówi Marcin Szyndrowski, dyrektor NSP w Krotoszynie.

 

Foto: NSP Krotoszyn

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama