Reklama

Sołtys Dzierżanowa płakał i obiecywał lepiej wypełniać obowiązki małżeńskie [ZDJĘCIA I FILM]

Opublikowano:
Autor:

Sołtys Dzierżanowa płakał i obiecywał lepiej wypełniać obowiązki małżeńskie [ZDJĘCIA I FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Świetlica wiejska w Dzierżanowie (gm. Krotoszyn) została przebudowana i rozbudowana. Mieszkańcy Dzierżanowa czekali na to kilkadziesiąt lat. W końcu jednak się udało i rada miejska Krotoszyna zabezpieczyła w budżecie pieniądze na ten cel.

Świetlica wiejska w Dzierżanowie (gm. Krotoszyn) została przebudowana i rozbudowana. Mieszkańcy Dzierżanowa czekali na to kilkadziesiąt lat. W końcu jednak się udało i rada miejska Krotoszyna zabezpieczyła w budżecie pieniądze na ten cel.

Inwestycje wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano - Handlowe "MAL - POL" Józefa Krysia z Krotoszyna. Przebudowa i rozbudowa sali wiejskiej w Dzierżanowie kosztowała 982.908,06 zł, z czego połowę pokryło dofinansowanie ze  środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


Sołtys Dzierżanowa, Krzysztof Szczotka, dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przebudowy sali i wybudowania garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżanowie. Dziękował radnym, burmistrzowi Krotoszyna, skarbnikowi i przede wszystkim mieszkańcom wsi. Przy podziękowaniach składanych żonie głos mu się łamał i nie ukrywał łez. 

- Dla mnie osobiście przez to bardzo duże zaangażowanie, mimo uroczystości naszej wspólnej, należą się również prywatne podziękowania. Chciałbym podziękować żonie za wytrwałość - mówił łamiącym się głosem Krzysztof Szczotka. 

Po chwili jednak już ze śmiechem dodał. 

- Wracałem późno wieczorem. Mam nadzieję, że teraz, gdy świetlica wiejska jest już oddana do użytku te obowiązki małżeńskie będą spełniane dużo, dużo lepiej niż dotychczas, w czasie przygotowań - żartował. 

 

Starą część świetlicy wiejskiej w Dzierżanowie przebudowano, wymieniono konstrukcję dachu z pokryciem, stolarkę okienną i drzwiową, docieplono ściany, dach i podłogę oraz wykonano roboty malarskie i posadzkowe. Salę rozbudowano także o nową część - zaplecze kuchenne, kotłownię oraz garaż OSP. 

W budynku wymieniono również stare piece kaflowe na instalację C.O. zasilaną kotłem klasy V otaz wykonano nową instalację sanitarną, elektryczną i klimatyzację. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE