Reklama

Piknik myśliwski w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 7 kwi 2022 16:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Nadleśnictwo Krotoszyn oraz 10 Kół Łowieckich działających na terenie powiatu krotoszyńskiego, jarocińskiego i gminy Odolanów wzięło udział w kolejnej edycji programu "Chronimy Zwierzynę Drobną" pod patronatem starosty krotoszyńskiego.

Reklama

Impreza odbyła się na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie. Piknikowa atmosfera przyciągnęła nie tylko myśliwych, ale również rodziny z dziećmi i młodzież. 

Uroczystego otwarcia dokonał Paweł Radojewski - Wicestarosta Krotoszyński w obecności dzieci, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli samorządów, z-cy Nadleśniczego Nadleśnictwa Krotoszyn, Łowczego Krajowego oraz Łowczego Okręgowego PZŁ w Kaliszu - wskazuje Danuta Kułaga ze starostwa powiatowego. 

Spotkanie było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego pt. "Chronimy Zwierzynę Drobną". Spośród 305 prac konkursowych komisja wyróżniła 22. 

Wszystkie dzieci polskie i narodowości ukraińskiej, które wykonały pracę zostały zaproszone na uroczyste obchody wydarzenia i miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji m.in. edukacji prowadzonej przez leśników z Nadleśnictwa Krotoszyn, obejrzenia wystawy prac konkursowych, pieczenia kiełbasek na ognisku, strzelania z pistoletu painbalowego, szukania zrzutów, czy pokazu psów myśliwskich. Dzieci, których prace nie zostały wyróżnione otrzymały upominki - wskazuje Danuta Kułaga.

Na imprezie pojawili się także przedstawiciele grupy poszukiwawczo - ratowniczej "Szukamy i Ratujemy", którzy w okolicy prowadzili poszukiwania połączone z ćwiczeniami. Towarzyszący im pies "Honda" wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci, które chętnie bawiły się z uroczym czworonogiem. 

Tradycyjnie już, w ramach programu, gminy i starostwo krotoszyńskie zakupiło 100 sztuk kuropatw, które trafiły do 5 kół łowieckich. Ptaki zostaną wypuszczone na terenie powiatu krotoszyńskiego późnym latem tego roku.

Podczas obchodów uroczystości towarzyszyły nam firmy i osoby, którym należą się szczególne podziękowania za udział i zaangażowanie. Wśród nich wymienić należy: Nadleśnictwo Krotoszyn, Leo-Centrum Zabaw Rodzinnych w Krotoszynie, Zarząd Okręgowy PZŁ w Kaliszu, Z.P.H.U. Zuzanna Bartczak – Firma Cukiernicza z Potarzycy, Spółkę „Woseba”, Ciesiołka Auto Group Leszno. Osobne podziękowania należą się Sławomirowi Skalskiemu - wspaniałemu człowiekowi z aparatem fotograficznym, który wyjątkowo umiejętnie nasze wydarzenie uwiecznił w obiektywie - podkręśla przedstawicielka krotoszyńskiego starostwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy